mindclinic
 
O Mnie    Pomagam w...    Metody pracy    Cennik    Kontakt

Pomagam w...

Powiedziałbym, że istnieje nieskończona ilość różnego rodzaju przypadłości, problemów, dolegliwości, potrzeb z jakimi zmagają się moi klienci. Poniżej stworzyłem dosyć obszerne kompendium problemów, z którymi możemy pracować, które możemy rozwiązywać. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że znajdziesz też tutaj Twój problem, którego chcesz się pozbyć. Jeśli trafiłeś na tę stronę to możliwe, że szukasz rozwiązania, pomocy. Niezależnie jak daleko czy blisko jest Twoje odczuwanie, Twoja wiedza na temat problemu w porównaniu do tego co możesz znaleźć poniżej, chcę abyś pamiętał/a, że poniższe treści traktują problemy "typowo", a ja wiem i biorę to bardzo poważnie pod uwagę, że tak jak każdy z nas jest inny tak nawet "nazwany" problem może być inny.

[ Przezwyciężanie lęków ] [ Emetofobia ] [ Strach i fobie ] [ Samoocena i pewność siebie ] [ Rumienienie się ] [ Osiąganie celów ] [ Ataki paniki ] [ Wystąpienie publiczne ] [ Samoświadomość ] [ Problemy seksualne ] [ Lęk/fobia społeczna ] [ Rzucanie palenia ] [ Stres ] [ Waga i postrzeganie ciała ] [ Inne problemy ]

Przezwyciężanie lęków

 • Chciałbyś w sposób znaczący zmniejszyć poziom lęku, który odczuwasz na co dzień?
 • Jak zmieniłoby się Twoje życie gdybyś czuł przekonanie w Twoim działaniu, śmiałość, był częściej pewny siebie?
 • Wyobraź sobie, że jesteś pewny siebie, możesz na siebie liczyć i na swój umysł podczas działania w każdych warunkach...

Zainteresowany? Czytaj dalej...

Hipnoterapia w przezwyciężaniu lęku i ataków paniki

Każdemu od czasu do czasu udziela się lęk i to jest zupełnie normalne. Ale, gdy lęki, ataki paniki zdarzają się często lub intensywnie, pojawiając się zupełnie znikąd, jest to sygnał, aby zacząć myśleć o poszukiwaniu pomocy, terapii dla tego lęku.

Jednym z najbardziej powszechnych rodzajów lęku jest lęk społeczny (znany również jako fobia społeczna). Hipnoza i hipnoterapia jako narzędzie terapeutyczne dla ataków lęku i paniki są bardzo korzystne i dają bardzo zadowalające wyniki.

Jak odczuwamy lęk

Nadmierny lęk jest jednym z najczęstszych objawów jaki moi klienci konsultują ze mną. Generalnie, gdy ludzie mówią, że czują lęk będą się odnosić do bardzo konkretnego uczucia w ciele. Adrenalina powoduje szybsze bicie serca, czują suchość w ustach, następuje upośledzenie myślenia, mięśnie się spinają. Żołądek osoby się wzburza lub odczuwają w nim bardzo nieprzyjemne "motyle", często jest to powiązane z obawą przed mówieniem, zapominaniem słów lub poczuciem niepewności w wysławianiu się.

Ci, którzy doświadczają wysokiego poziomu lęku często opisują swoje życie, jakby byli w stanie "hiper-czujności". Osoba może być ciągle skupiona na poszukiwaniu nadchodzących niebezpieczeństw - to może być coś tak powszechnego, jak uczucie niepokoju, gdy szef jest w biurze, lęku niewiedzy w jakim Twój partner jest nastroju. Niektórzy czują się bardzo niespokojni, jeśli niespodziewanie wpadają na sąsiadów lub starych znajomych i robią wszystko co możliwe, aby zapobiec temu nieoczekiwanemu.

Niepokój, lęk może być wywołany przez bardzo konkretne rzeczy, jak wywiady, przemówienia, gdy jest konieczność narzekania na złą obsługę, latanie samolotem, teściową! Czasami człowiek czuje niepokój "bez wyraźnego powodu".

Powodem jest to, że coś jest w Twoim środowisku lub Twoim systemie przekonań, co wyzwala mechanizm odpowiedzi "walki lub ucieczki" w podświadomości. Coś mówi, że jesteś w niebezpieczeństwie, więc twoje ciało przygotowuje się na to. Prawdopodobnie zdajesz sobie racjonalnie sprawę, że nie ma wielkiego powodu, aby się niepokoić, ale to nie zapobiega automatycznej reakcji. To jest frustrujące, a dla tych, którzy doświadczają lęku regularnie to potencjalnie szkodliwe dla ich zdrowia (stałe bycie w stresie) i utrzymuje ich z dala od realizacji swoich celów w życiu.

Faktem jest, że ci, którzy doświadczają wysokich lub częstych poziomów lęku radzą sobie z tym uczuciem i zapanowują nad nimi przez lata. Ludzie będą używać unikania aby się upewnić, że nie doświadczają uczucia niepokoju. Na przykład osoba nie będzie wychodzić z domu by pójść na randkę lub wysuwać swoich racji w pracy.

Czasem lęk może prowadzić do działania w wybuchach gniewu, osoba nauczy się być agresywna, aby inni nie zdali sobie sprawy, że czuje się słaba lub zaniepokojona.

Inni mogą zapanowywać nad niepokojem przez przejadanie się, nadużywanie alkoholu, narkotyków lub seksu. Lub mogą rozpocząć liczenie rzeczy czy też powtarzanie słów w kółko w swoich umysłach.

Jednak trzeba wiedzieć, że takie sposoby zapanowywania nigdy nie działają na dłuższą metę i o wiele zdrowsze jest znaleźć i rozwiązać przyczynę niepokoju.

Zaburzenia lękowe

Zaburzenia lękowe są bardzo częste, zapada na nie 13% populacji dorosłych ludzi. Mogą rozpocząć w dowolnym czasie, zarówno w dzieciństwie, okresie dojrzewania lub dorosłości i dzielą się na pięć podstawowych typów:

 • Atak paniki
 • Zaburzenia obsesyjno-kompulsywne
 • Ogólne zaburzenia lękowe
 • Stres pourazowy
 • Fobie

Zaburzeniom lękowym można zaradzić!

Dlaczego hipnoanaliza jest tak skuteczna w radzeniu sobie z lękiem

Wysoki poziom lęku i poczucia zagrożenia wynika na ogół z wzoru, który jest tworzony w umyśle człowieka w dzieciństwie (choć objawy mogą nie ujawnić się przez wiele lat). Reakcja lękowa jest spowodowana u cierpiącego na nią przez stłumione silne emocje. Sposobem poradzenia sobie z lękiem - jest uwolnienie stłumionej emocji, która to powoduje. Aby, że tak powiem, wyzerować pokrętłem lęk do normalnego poziomu.

Te stłumione emocje zapisywane są w podświadomości osób, tak że poszkodowany nie jest ich świadomy. W naszej młodości (posiadając tylko z zaradność dziecka) blokowanie emocji to najlepszy plan działania gdy ma się do czynienia z trudnymi, silnymi emocjami. Jest to robione przez nasz podświadomy umysł, przez co nie jesteśmy przytłoczeni emocjami i możemy dalej dorastać.

Jednak teraz, gdy jesteś dorosłą osobą i masz zaradność dorosłego i możesz łatwo zmierzyć się i rozwiązać te emocje, które były zbyt duże dla dziecka. Twoja podświadomość chce, aby to zrobić i zrobi wszystko, co w jej mocy, aby zachęcić do rozwiązania konfliktu wewnętrznego - tego co daje objawy lęku. To tak, jakby objaw był sygnałem informującym, że jest coś w Tobie gotowe do rozwiązania. Większość innych rodzajów terapii, nie może uzyskać dostępu do tych "stłumionych" emocji i doświadczeń, a hipnoanaliza daje taką możliwość.

Gdy uwolnimy te emocje i negatywne, ograniczające przekonania, problem nadmiernego lęku zostanie rozwiązany na zawsze.

top - mindclinic

Hipnoterapia - pomoc z Emetofobią

 • Chcesz podróżować z uczuciem spokoju?
 • Chcesz założyć rodzinę?
 • Wyobraź sobie, co by było, gdyby pójść do dowolnej jadłodajni, restauracji, baru i czuć się świetnie...
 • Zainteresowany? Czytaj dalej ..

Emetofobia - strach przed byciem chorym / strach przed wymiotami.

Emetofobia jest fobią przed byciem chorym (wymiotami), gdzie cierpiący może aktywnie unikać wszelkich sytuacji, które mogłyby pociągnąć za sobą możliwość wymiotowania. Obejmuje to unikanie szpitali, łodzi, wody, dzieci, różnych produktów spożywczych, dusznych pubów, centrum miasta, ciąży itp. - wszystko, co może być związane z byciem chorym lub zapach wymiocin przemawia przeciwko.

Jest to bardzo powszechna fobia (Międzynarodowe Stowarzyszenie Emetofobii ocenia ją jako piątą z najczęściej występujących fobii), jednak generalnie nie mówi się o niej publicznie. Bardzo rzadko ci, którzy na nią cierpią rozmawiają z innymi o swej przypadłości. Mówienie o niej często stymuluje mdłości, których poszkodowany się boi.

Skutki emetofobii

Ogólnie mówiąc strach przed wymiotowaniem rozwija się bardzo wcześnie w życiu, więc do czasu gdy osoba osiąga wiek dojrzały zarządza już lękiem przez długi czas i przyzwyczaja się do ograniczeń w życiu z tego powodu.

Bywa często, kiedy kobieta chce założyć rodzinę i jest przerażona na myśl o porannych nudnościach, wtedy zaczyna myśleć o rozwiązaniu problemu.

Zanim dojdą do tego etapu i szukania pomocy, przez długi czas ograniczają się na wiele innych sposobów. Na przykład:

 • Unikanie rodzinnych wakacji lub podróży służbowych, które mogą być związane z lataniem, ze względu na możliwość mdłości podczas lotu.
 • Osoba może uniknąć pewnych rodzajów jedzenia, jest bardzo wybredna, rzadko je w restauracjach i często ma niedowagę.
 • Osoba może unikać gabinetu lekarskiego lub szpitala, z powodu strachu przed zobaczeniem innych ludzi, którzy mogą być chorzy lub z powodu, że może sama zachorować w każdej chwili. Zwykle osoba nie może odwiedzić znajomych lub rodziny, gdy źle się czują, są chorzy. To często prowadzi do stresu i oskarżeń w rodzinie, że nie troszczy się o tych, którzy są chorzy.
 • Cierpiący może mieć obsesję czystości.
 • Osoby mające emetofobię często unikają sytuacji, które mają w swej naturze obrotowy lub falisty ruch fizyczny, taki jak na łodzi lub na roller-coasterze w wesołym miasteczku.

Wykorzystanie hipnoterapii i treningu umysłu w terapii emetofobii

Cierpiący z powodu emetofobii będzie wiedział, że jest to jest jedna z fobii, które mogą (i często mają) mieć wpływ na każdy dzień ich życia. Jest bardzo mocno związana z codziennymi zdarzeniami, takimi jak jedzenie i podróżowaniem, co może mieć poważny wpływ na życie takiej osoby.

Na szczęście emetofobia jest jedną z fobii, która wyjątkowo dobrze reaguje na przebiegu hypnoterapii analitycznej. Można jej również zaradzić odpowiednim treningiem umysłu.

Emetofobii można się pozbyć!

Dlaczego hipnoanaliza jest tak skuteczna w radzeniu sobie z Emetofobią

Fobie są zazwyczaj tworzone w umyśle człowieka w dzieciństwie (choć objawy mogą nie ujawniać się przez wiele lat). Reakcje emetofobii są spowodowane u cierpiącego poprzez stłumione silne emocje. Jednym ze sposobów, aby rozwiązać problem fobii, jest uwolnienie stłumionych emocji, które ją powodują.

Te stłumione emocje zapisywane są w podświadomości osób tak że poszkodowany nie jest ich świadomy. W naszej młodości (tylko z zaradnością dziecka) blokowanie emocji to najlepszy plan działania gdy ma się do czynienia z trudnymi, silnymi emocjami. Zawiaduje tym nasz podświadomy umysł, przez co nie jesteśmy przytłoczeni emocjami i możemy dalej dorastać.

Jednak teraz, gdy jesteś dorosłą osobą i masz zaradność dorosłego to możesz łatwo zmierzyć się i rozwiązać te emocje, które były zbyt duże dla dziecka. Twoja podświadomość chce, aby to zrobić i zrobi wszystko, co w jej mocy, aby zachęcić Cię do rozwiązania konfliktu wewnętrznego - tego co daje objawy emetofobii. To tak jakby objaw był sygnałem informującym, że jest coś w Tobie gotowe do rozwiązania. Większość innych rodzajów terapii nie może uzyskać dostępu do tych "stłumionych" emocji i doświadczeń, a hipnoanaliza daje taką możliwość.

Proces hipnoanalizy wymaga zaufania i relacji tworzonych między terapeutą i klientem. Podczas dziesięciu sesji, powoli i bez wysiłku powiązujemy myśli i wspomnienia cofając się w czasie (przy użyciu procesu "wolnej asocjacji"), aż dochodzimy do stłumionych emocji. Gdy uwolnimy te emocje, nadmierny niepokój zostaje rozwiązany na zawsze.

Dlaczego szkolenie umysłu jest tak skuteczne w terapii emetofobii?

Istnieją pewne style myślenia, takie że większość osób z emetofobią ma wiele ze sobą wspólnego, jak myślenie katastroficzne i jak hiper-czujność na potencjalne zagrożenia. Te style myślenia są efektem ograniczeń i mogą być ponownie wytrenowane by myśleć z lepszej perspektywy. Budowanie poczucia wewnętrznej siły i zaradności może znacznie zmniejszyć, a często całkowicie wyeliminować objawy. Trening umysłu jest podejściem, które działa z powodzeniem w terapii emetofobii.

top - mindclinic

Wykorzystanie hipnoterapii w pracy terapeutycznej ze strachem i fobiami

 • Chcesz czuć się spokojnie, pewnie i bezpiecznie?
 • W jaki sposób zmieniłoby się Twoje życie, jeśli przestałbyś tracić energię na unikanie lub obawianie się danej sytuacji?
 • Naprawdę łatwo jest pozbyć się fobii... czytaj dalej...

Strach i fobie

Niezależnie od tego czym jest Twój strach czy fobia, postaram się w pewnym stopniu wyjaśnić, jak fobie są tworzone, a co ważniejsze, jak hipnoza, hipnoterapia lub trening umysłu może pomóc.

Jeśli Twój strach czy fobia nie jest wymieniona na tej stronie, to tylko dlatego, że nie jestem w stanie wymienić tutaj wszystkich. Wystarczy skontaktować się ze mną w celu uzyskania większej ilości szczegółów.

Fobie są bardzo powszechne i występują u około 11% populacji w pewnym momencie ich życia.

Dwie bardzo często występujące fobie to fobia SPOŁECZNA (lęk społeczny: strach przed negatywną oceną w sytuacjach społecznych) i EMETOFOBIA (strach przed wymiotowaniem).

Strach

Strach to nieprzyjemna reakcja, którą czujemy w obliczu realnego zagrożenia. Jest to niezbędny instynkt "walcz lub uciekaj", który każe nam przygotować się na ucieczkę przed niebezpieczeństwem lub zatrzymać się i walczyć.

Fobia

Z drugiej strony fobia (bardzo silne i nieprzyjemne reakcje) to irracjonalny strach, który został "symbolicznie powiązany" z obiektem lub sytuacją, która powoduje niewielkie lub żadne realne zagrożenie.

Zwykle będziemy mieli do czynienia z silnym zachowaniem unikania związanym z fobią, które będzie działać równolegle z intensywnym uczuciem lęku, utraty kontroli i paniki.

Czasami konfrontacja z fobią może nawet doprowadzić do omdlenia, ale zazwyczaj jest to związane tylko z przypadkami zobaczenia krwi, rany, lub fobii związanej z igłą.

Specyficzne fobie

Specyficzne fobie można podzielić na pięć głównych typów:

 • Zwierzęta: takie jak szczury / myszy, pająki, owady, węże, stworzenia latające, psy, koty i gady.
 • Środowisko naturalne: takie jak woda, burze, wysokość, ogień i ciemności.
 • Krew / Uraz / Igły: takie jak zastrzyki, widok krwi, stomatologia, operacje chirurgiczne czy inne inwazyjne procedury medyczne.
 • Sytuacyjne: takie jak latanie, windy, kierowanie pojazdów, tunele, mosty, zamknięte pomieszczenia (klaustrofobia) lub bycie chorym. Obawy te dotyczą strachu przed byciem uwięzionym i niemożności wydostania się i ucieczki.
 • Inne: takie jak choroby, zarazki, zadławienia, wymioty.

Fobie złożone

Tak jak są specyficzne fobie, tak też są fobie złożone jak fobia społeczna/lęk społeczny i agorafobia (lęk przed otwartymi przestrzeniami). Są one również bardzo niepokojące, wyniszczające i mają wpływ na wiele dziedzin życia człowieka.

Co jest przyczyną fobii?

Przyczyn fobii najczęściej trzeba szukać w dzieciństwie, gdzie dziecko przeżywa prawdziwy strach, ale umysłowi udaje się zdjąć (lub stłumić) uczucie strachu z sytuacji, która go spowodowała.

To pozostawia umysł z silnym strachem i z niczym podłączonym do niego. Umysł nie lubi takiej sytuacji i dlatego, symbolicznie, dołączy ten strach do rzeczywistego obiektu lub sytuacji, którą zna, czy to będzie pająk, zamknięta przestrzeń, winda ... cokolwiek może znaleźć w danym momencie.

Od tego czasu, gdy człowiek styka się z symbolicznym obiektem lub sytuacją (powiedzmy, że to pająk), czuje strach, bo w podświadomości jest do niego podłączony i wtedy osoba ma "fobię".

Czasami jednak, fobie mogą rozwijać się po doświadczeniu czegoś.
Początkowe wydarzenie uczulające lub zdarzenie wyzwalające, mogą różnić się zależnie od doświadczenia, na przykład może to być wypadek, wizyta w gabinecie stomatologicznym lub nawet tylko usłyszenie o strasznej katastrofie.

Albo, dziecko może modelować zachowanie od osoby, która jest wzorem, a która ma fobię i w rezultacie, może to spowodować, że dziecko będzie miało również fobię.

Dziecko może się szybko podnieść emocjonalnie na cudzym strachu, wchłonęło i utworzyło wzór zachowania, a tym samym stworzyło warunkowy odruch.

Powszechne fobie.

Niektóre fobie występują bardzo często:

 • dentalfobia (fobia stomatologiczna) / strach przed dentystą
 • aerofobia / strach przed lataniem samolotem
 • ofidiofobia / strach przed wężami
 • emetofobia / strach przed wymiotowaniem
 • arachnofobia / strach przed pająkami
 • amaksofobia / strach przed prowadzeniem, jazdą pojazdem
 • fobia społeczna
 • glassofobia / strach przed wystąpieniami publicznymi

Czy hipnoterapia będzie korzystna dla pozbycia się strachu / fobii?

Aby ocenić, w jakim stopniu Twój strach dotyka Twoje życie, zadaj sobie następujące pytania:

Czy spędzam dużo czasu myśląc o moim strachu?

Czy mój strach wpływa na mnie fizycznie? (np. podnosi się regularnie adrenalina w mojej krwi, powodując nadmierny stres w moim sercu i czynności płuc. Nadmierna i regularna produkcja adrenaliny powoduje wiele nadużyć w ciele, przedwczesne starzenie się organizmu i zwiększenie czynników ryzyka choroby.)

Kiedy myślę o tym strachu czy wzrasta moje tętno, czy moje ręce się trzęsą, czy czuję mdłości?

Czy ten strach powoduje u mnie depresję?

Czy ten strach utrudnia mi zrobienie wielu rzeczy, takich jak np. planowanie podróży morskiej, tak aby uniknąć latania, lub skorzystać z możliwości własnej promocji, bo jestem przerażony prowadzeniem prezentacji?

Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na którekolwiek z tych pytań, to możesz mieć fobię i możesz rozważyć hipnoterapię / szkolenie umysłu, aby ją usunąć tak szybko i skutecznie, że już więcej nie wkroczy w Twoje życie.

Strachowi i fobiom można zaradzić!

Dlaczego hipnoanaliza jest tak skuteczna w radzeniu sobie z fobiami?

Fobie są zazwyczaj tworzone w umyśle człowieka w dzieciństwie (choć objawy mogą nie ujawniać się przez wiele lat). Reakcje fobii są spowodowane u cierpiącego poprzez stłumione silne emocje. Jednym ze sposobów, aby rozwiązać problem fobii, jest uwolnienie stłumionych emocji, które ją powodują.

Te stłumione emocje zapisywane są w podświadomości osób tak że poszkodowany nie jest ich świadomy. W naszej młodości (mając tylko zaradność dziecka) blokowanie emocji to najlepszy plan działania gdy ma się do czynienia z trudnymi, silnymi emocjami. Jest to robione przez nasz podświadomy umysł, przez co nie jesteśmy przytłoczeni emocjami i możemy dalej dorastać.

Jednak teraz, gdy jesteś dorosłą osobą i masz zaradność dorosłego i możesz łatwo zmierzyć się i rozwiązać te emocje, które były zbyt duże dla dziecka. Twoja podświadomość chce, aby to zrobić i zrobi wszystko, co w jej mocy, aby zachęcić do rozwiązania konfliktu wewnętrznego - tego co daje objawy fobii. To tak jakby objaw był sygnałem informującym, że jest coś w Tobie gotowe do rozwiązania. Większość innych rodzajów terapii nie może uzyskać dostępu do tych "stłumionych" emocji i doświadczeń, a hipnoanaliza daje taką możliwość.

Proces hipnoanalizy wymaga zaufania i relacji tworzonych między terapeutą i klientem. Podczas sesji, powoli i bez wysiłku powiązujemy myśli i wspomnienia cofając się w czasie (przy użyciu procesu "wolnej asocjacji"), aż dochodzimy do stłumionych emocji. Gdy uwolnimy te emocje, nadmierny niepokój zostaje rozwiązany na zawsze.

Dlaczego szkolenie umysłu jest tak skuteczne w terapii fobii?

To jak obiekt/sytuacja powodująca strach jest reprezentowana i w jaki sposób o niej myśli osoba, która ma fobię jest zwykle katastrofalna, nieproporcjonalna i powtarzalna. To wszystko są sposoby myślenia, które mogą wywołać silne uczucie strachu. Sposób w jaki człowiek postrzega może być zmieniony. Trening umysłu może z powodzeniem eliminować strach i fobie poprzez ponowne uczenie innych perspektyw i stylów myślenia.

top - mindclinic

Pomoc w braku pewności siebie i niskiej samoocenie

 • Chciałbyś się czuć tak jak ludzie, których podziwiasz?
 • Chcesz mieć niezachwiane poczucie własnej wartości, które jest prawdziwe i wolne od masek i pozorów?
 • Kim chciałbyś być, co byłbyś w stanie zrobić lub osiągnąć, jeśli byś tylko miał wystarczająco dużo pewności w sobie?

Zainteresowany? Czytaj dalej...

Hipnoza i szkolenie umysłu w terapii, aby pomóc zwiększyć pewność siebie i samoocenę.

Niski poziom pewności siebie może być bardzo ograniczający w codziennym życiu danej osoby. Czym jest pewność siebie może być trudne do zdefiniowania. Ogólnie jednak można ją opisać jako posiadanie poczucia zaufania i wiary w swoją zdolność do "być", "zrobić" lub "osiągnąć" coś; czy to w sytuacji społecznej, relacjach z innymi, w pracy, czy generalnie w życiu.

Wątpliwości i negatywny sposób mówienia do siebie - rzeczy, o których mówisz sobie, że nie jesteś w stanie tego zrobić, czy nie jesteś wystarczająco dobry lub na nie nie zasługujesz - które prowadzą do poczucia braku wiary w siebie. Ciągłe mówienie sobie i pamiętanie wszystkich "dowodów" dla wspierania słabej oceny siebie samego powstrzymuje Cię przed byciem autentycznym i pewnym siebie w życiu .

Kiedy tylko emocjonalne przyczyny i ograniczające przekonania powodujące samo-deprecjację zostają uwolnione z Twojego umysłu, Twój wewnętrzny krytyk staje się spokojny i możesz zacząć żyć pewnym siebie życiem.

Hipnoterapia i szkolenie umysłu dla braku pewności siebie i niskiej samoocenie zajmie się tym co jest przyczyną niskiej pewności siebie i może dać bardzo satysfakcjonujące wyniki.

Jeśli uważasz, że masz brak poczucia własnej wartości oraz pewności siebie i jeśli jest to przyczyną problemów w swoim życiu, to znajdź wewnątrz siebie wolę walki o siebie by dać sobie szansę na rozwiązanie tego problemu .

Ludzie często uważają, że potrzebują pomocy w uzyskaniu wyższego poziomu pewności siebie w stosunku do:

 • Nerwy poprzedzające wykonanie badań.
 • Presja związana z egzaminami.
 • Spotkanie z partnerem lub zmaganie się z problemami pewności siebie w relacjach.
 • Rozmowa kwalifikacyjna o pracę.
 • Wystąpienia publiczne.
 • Prezentacje.
 • Egzamin na prawo jazdy.
 • Jednorazowe sytuacje stresowe.
 • Niska samoocena, rumienienie się.
 • Trema.
 • Przezwyciężanie nieśmiałości.
 • Fobia społeczna / lęk socjalny.
 • Strach przed odrzuceniem.
 • Strach przed prowadzeniem pojazdów.

Przyczyny niskiej pewności siebie / niskiej samooceny.

Brak pewności siebie i poczucia własnej wartości może mieć wiele przyczyn, ale zdecydowanie najczęściej występuję dlatego, że człowiek ma lęk społeczny (fobię społeczną).

W terapii jest odkrywana Twoja osobista przyczyna. Po terapii zyskujesz wgląd dlaczego czułeś niską pewność siebie i zaniżone poczucie własnej wartości. Jednak, co najważniejsze, pozwalasz tym uczuciom/przekonaniom odejść i pozwalasz sobie zacząć żyć z pewnością siebie.

Problem z pewnością siebie i poczuciem własnej wartości można rozwiązać!

Jest to rodzaj hipnoterapii i szkolenia umysłu, które naprawdę mogą pomóc zwiększyć poziom pewności siebie i poczucia własnej wartości.

Hipnoanaliza pomogła niezliczonej ilości ludzi na przestrzeni lat. Celem hipnoanalizy nie jest "kontrola", lub "zarządzanie" problemem, celem jest, aby go rozwiązać całkowicie.

Hipnoterapia dla braku pewności siebie i niskiej samoocenie zajmie się tym co jest ich przyczyną i może dać bardzo satysfakcjonujące wyniki.

Dlaczego Hipnoza jest tak skuteczna w terapii problemów z pewnością siebie?

HIPNOANALIZA, bardzo specjalny rodzaj hipnoterapii, jest jedną z najlepszych metod na świecie do terapii emocjonalnych, psychologicznych lub problemów związanych z lękiem. Jest to wyjątkowo udana terapia, która pozwala klientom rozwiązać przyczyny ich problemów, pomagając im znacząco zmienić ich życie w krótkim czasie. Terapia analityczna służy do odkrywania przyczyny problemów, aby umożliwić emocjonalne uwolnienie. Emocje po uwolnieniu zabiorą ze sobą też symptomy, które były nimi powodowane, w tym poczucie niskiej pewności siebie i niską samoocenę.

Proces hipnoanalizy wymaga zaufania i relacji tworzonych między terapeutą i klientem. Podczas sesji, powoli i bez wysiłku powiązujemy myśli i wspomnienia cofając się w czasie (przy użyciu procesu "wolnej asocjacji"), aż dochodzimy do stłumionych emocji. Gdy uwolnimy te emocje, problem z niskim poziom pewności siebie i poczuciem własnej wartości zostaje rozwiązany.

Dlaczego szkolenie umysłu jest tak skuteczne w terapii problemów z pewnością siebie?

Innym sposobem, który działa cudownie, jest ponowne wyszkolenie umysłu by myśleć lepiej i bardziej pozytywnie. Trening umysłu nauczy Cię, jak uwolnić przeżycia emocjonalne, poddać ponownej ocenie i uwolnić ograniczające przekonania, budować poczucie wewnętrznej kontroli i władzy - z których wszystkie wyniki służą budowaniu wysokiego poziomu pewności siebie.

top - mindclinic

Hipnoterapia jako pomoc w rumienieniu się

 • Wyobraź sobie interakcję z ludźmi i poczucie komfortu związanego z ich uwagą skierowaną w Twoim kierunku...
 • Chcesz się cieszyć z możliwości flirtowania z poczuciem pewności siebie?
 • Chcesz zabierać głos na posiedzeniach i dzielić się swoimi pomysłami?

Zainteresowany? Czytaj dalej...

Hipnoza / Hipnoterapia / Trening umysłu w przypadku rumienienia się

Każdemu przytrafia się zarumienić i jest to zupełnie normalne. W rzeczywistości wielu ludziom, którzy się rumienią w ogóle to nie przeszkadza.

Jednak ci, którzy cierpią z powodu rumienienia się uznają to za dużą przeszkodę w ich życiu. Rumienienie się często skutkuje obniżeniem pewności siebie, ma wpływ na ich życie społeczne, ich randki, postępy w ich pracy np. nie odzywanie się w spotkaniach, lub nie uczestniczenie w działaniach promocyjnych z powodu strachu przed prezentacjami lub spotkaniach pracowników na wyższym szczeblu.

Kiedy Twoje rumienienie się powstrzymuje Cię od życia i osiągania celów, tak jak byś tego chciał, oznacza to, że nadszedł czas aby rozwiązać problem.

Dlaczego się rumienimy?

Ogólnie rzecz biorąc rumienienie się występuje z dwóch głównych powodów:

 1. Jako część reakcji "walcz lub uciekaj", w odpowiedzi na poczucie zagrożenia. Podświadomie wierzysz, że jesteś w niebezpieczeństwie, więc twoje ciało odpowiednio reaguje. Układ współczulny Twojego autonomicznego układu nerwowego przygotowuje ciało do walki lub ucieczki. Rumienienie się jest częścią tej odpowiedzi. To stary mechanizm w umyśle, który był przydatny, gdy żyliśmy w niebezpiecznym, dzikim środowisku, obecnie jest bardziej prawdopodobne, że działa gdy czujemy się psychicznie zagrożeni.
  Więc możesz się rumienić, gdy Twoje pomysły są zagrożone lub kwestionowane, albo możesz się rumienić, gdy jesteś zły, podczas konfrontacji z kolegami lub przyjaciółmi. Możesz się rumienić, kiedy czujesz się zastraszany przez innych. Możesz się rumienić, kiedy czujesz się głupio lub w jakiś sposób czujesz się zakłopotany albo negatywnie oceniany przez innych (część fobii społecznej).
 2. Drugi powód, kiedy możesz się rumienić jest częścią popędu seksualnego, gdy jesteś pobudzony. Wielu ludzi, czerwieni się, kiedy czują się, że "odkryli swoje karty". Także wiele osób obawia się, że ich rumieniec jest interpretowany w ten sposób przez innych i daje fałszywy sygnał, gdyż w rzeczywistości rumienią się ze względu na pewne zakłopotanie lub onieśmielenie.

Hipnoterapia w terapii rumienienia się

Z rumienieniem się można się uporać, reaguje ono bardzo dobrze na terapię z wykorzystaniem hipnoanalizy, sugestie hipnozą.

Z hipnoanalizą, możemy udać się w podróż do swojego umysłu i odpuścić wbudowane emocje (wstyd, poczucie winy, strach, itp.), które powodują, że Twój podświadomy umysł będzie nadmiernie zestresowany lub w poczuciu zagrożenia. Gdy wskaźnik wewnętrznego stresu podświadomości idzie w dół, do poziomu normalnego, to jesteś wtedy w stanie radzić sobie z troskami codziennego życia, bez ponownego wchodzenia w alarmujący stan, który może wywoływać reakcję rumienienia się.

Szkoleniem umysłu, możemy zaradzić rumienieniu się przez budowanie poczucia własnej wartości, zmniejszenie lęku społecznego i uczenia się jak mieć kontrolę w sytuacjach społecznych.

Czasami wszystko, co potrzebne, aby całkowicie rozwiązać problem rumienienia się, to prosta sugestia zmiany.

Najlepsze rozwiązanie będzie zależeć od rodzaju osobowości osoby doświadczającej rumienienia się.

Jakie dwa rezultaty mogą wystąpić, o których mówię klientom, a propos rumienienia się:

 1. Całkowite zatrzymanie lęku napędzającego rumienienie się

  lub
   
 2. Dalej troszkę się rumienisz, ale to Ci nie przeszkadza w ogóle - znaczenie emocjonalne przypisane rumienieniu się zniknęło i w żaden sposób Cię nie ogranicza, powstrzymuje.

Rumienieniu się można zaradzić!

Dlaczego hipnoanaliza lub trening umysłu jest tak skuteczny w radzeniu sobie z rumienieniem się:

Przyczyny lęku, na którym bazuje rumienienie się tworzone są w umyśle osoby w dzieciństwie (choć objawy mogą nie ujawniać się przez wiele lat). Częste rumienienie się jest spowodowane u cierpiącego poprzez stłumione silne emocje. Jednym ze sposobów, aby rozwiązać problem rumienienia się, jest uwolnienie stłumionych emocji, które go powodują.

Te stłumione emocje zapisywane są w podświadomości osób, tak że poszkodowany nie jest ich świadomy. W naszej młodości (tylko z zaradnością dziecka) blokowanie emocji to najlepszy plan działania gdy ma się do czynienia z trudnymi, silnymi emocjami. Dokonuje tego nasz podświadomy umysł, przez co nie jesteśmy przytłoczeni emocjami i możemy dalej dorastać.

Jednak teraz, gdy jesteś dorosłą osobą i masz zaradność dorosłego to możesz łatwo zmierzyć się i rozwiązać te emocje, które były zbyt duże dla dziecka. Twoja podświadomość chce, aby to zrobić i zrobi wszystko co w jej mocy, aby zachęcić do rozwiązania konfliktu wewnętrznego - tego, który powoduje objawy lęku. To tak jakby, objaw był sygnałem informującym, że jest coś w Tobie gotowe do rozwiązania. Większość innych rodzajów terapii, nie może uzyskać dostępu do tych "stłumionych" emocji i doświadczeń, a hipnoanaliza daje taką możliwość.

Proces hipnoanalizy wymaga zaufania i relacji tworzonych między terapeutą i klientem. Podczas sesji, powoli i bez wysiłku powiązujemy myśli i wspomnienia cofając się w czasie (przy użyciu procesu "wolnej asocjacji"), aż dochodzimy do stłumionych emocji. Gdy uwolnimy te emocje, lęk, na którym bazuje rumienienie się zostaje usunięty na zawsze.

Innym podejściem jest ponownie wytrenowanie umysłu w tym jak radzić sobie inaczej w sytuacjach społecznych, aby zmienić perspektywę z jednej w postaci zagrożenia na drugą związaną z bezpieczeństwem i do budowania świadomości osób o ich wewnętrznej zaradności, wartość i zdolności.

top - mindclinic

Wsparcie w osiąganiu celów

 • Wyobraź sobie sukces w realizacji celów, które ustanawiasz.
 • Chcesz czynić postępy?
 • Czy jesteś zaangażowany i gotowy na zmianę?
 • Zainteresowany? ... Czytaj dalej...

Czego (naprawdę) chcemy i jak to osiągnąć

Wszyscy mamy cele - rzeczy, które chcemy osiągnąć. Są tak różne, jak ludzie, którzy je mają, ale wszystkie one mają jedną wspólną cechę:

 • Wierzymy, że osiągając cel zyskamy coś, o czym myślimy, że w tej chwili tego nie mamy. Bez względu na formę jaką przybiera cel (np. schudnięcie, zadbanie o formę, zarobienie więcej pieniędzy, poznanie partnera itp.), tym co mamy nadzieję uzyskać przez osiągnięcie tego celu jest uczucie.
 • To, czego tak naprawdę chcę, to poczucie szczęścia, zadowolenie lub bezpieczeństwo i cel jest sposobem, który wymyśliliśmy aby osiągnąć te uczucia.

Główne przekonanie, które wymaga korekty:


"Jeśli dostanę/osiągnę/wygram ten cel to będę szczęśliwy"
 

Problem z tym przekonaniem jest taki, że to błąd i to jest główny powód, że w rzeczywistości nie udaje się osiągnąć postawionych celów.

Powodem tego jest to, że zwykle wymyślamy cel lub plan PO TYM kiedy oceniliśmy jakąś sytuację jako nie do przyjęcia.

 • Oceniamy nasze ciała, jako grube, więc wyznaczamy sobie cel do bycia szczupłym.
 • Oceniamy naszą pracę jako nudną, więc stawiamy sobie za cel, aby się przekwalifikować.
 • Oceniamy naszego partnera jako niekochającego, więc stawiamy sobie za cel, aby znaleźć kogoś innego lub poprawić relację.

Nasze cele wydają się wynikać z OCENY (niezadowolenia/nieszczęścia) tego, za kogo się aktualnie uważamy lub posiadamy jako "nie wystarczające dobrego". Potem wymyślamy cel lub plan, że gdybyśmy osiągnęli sukces to (w pewnym czasie w przyszłości) bylibyśmy szczęśliwi.

Problem w tym, że podczas gdy my koncentrujemy się na tym, co jest nie tak/brakujące/złe i na osądzaniu tego, dajemy temu uwagę. Nasza moc uwagi jest naszą mocą twórczą i skupia się na problemie utrzymując problem w miejscu.

Koncentracja jest czymś w rodzaju nawozu - powoduje wzrost tego co się sieje!

Zatem, koncentrując się na "jestem gruba/y", trzyma Cię to w ten sposób - to tak, jakby powiedzieć do kreatywnego, potężnego umysłu "daj mi więcej tego samego".

Również błędem jest myśleć, że rozwiązaniem jest ćwiczyć skupianie myślenia na byciu szczupłym. Jeśli to zrobisz, z początkowej pozycji bycia oburzonym tym, jak twoje ciało wygląda dzisiaj, to jest to jak wykorzystanie celu bycia szczupłym w porównaniu do wzmocnienia przekonania, że "nie jesteś wystarczająco dobry" i sprawia, że ​​zmniejszenie masy ciała staje się trudniejsze, a często niemożliwe.

Pierwsze dwa kroki do osiągnięcia celu

Rozwiązaniem udanego osiągnięcia celu jest:

 1. Do pozbycia się wszelkiego znaczenia, ważności przy realizacji celu! Uświadom sobie, że szczęście pochodzi z Twojej percepcji/myśli o danej sytuacji/osoby/rzeczy - nie z samej sytuacji jako takiej. Kiedy w pełni panujesz na tym, że szczęście i nieszczęście jest "wewnętrzną pracą", potwierdzasz swoją moc siedząc na siedzeniu kierowcy i możesz osiągnąć to co chcesz.
 2. Aby całkowicie zaakceptować i pogodzić się z sytuacją taką jaka jest teraz, bez potrzeby lub chęci aby ją zmienić. To może brzmieć śmiesznie albo i niedorzecznie, prawda? Jednak, gdy zdasz sobie sprawę, że do Twojego umysłu wkradły się jakieś bardzo złe programy z naszego społeczeństwa to wtedy będzie łatwiej zrozumieć ten punkt widzenia.

Otrzymaliśmy system myślowy, że musimy odrzucić to, co jest "złe" jako "złe", zanim będziemy mogli go zmienić.

Wykonaj eksperyment:

 • Zrób listę tego co oceniasz jako złe w swoim życiu i sobie.
 • Dla każdej z tych pozycji zapisz, jak długo już oceniasz to jako "złe" - lata?
 • Ile z tego udało Ci się zmienić w wyniku oceniania tego? - Zazwyczaj w ogóle lub przynajmniej nie na stałe.

Walcząc z czymś, wzmacniamy to.

Skupienie jest rodzajem nawozu - powodujemy wzrost problemu, skupiając na nim naszą uwagę.

Lub innymi słowy - To przed czym się opieramy, nie ustępuje.

Zatem antidotum na osądzanie jest "Akceptacja".

Możesz potrzebować pomocy/szkolenia/strategii ułatwiających doprowadzenia do akceptacji tego, co odrzucasz lub z czym walczysz i jeżeli tego nie zrobisz, skuteczna zmiana jest prawie niemożliwa.

Trzeci krok do osiągnięcia celu

 1. Zdecyduj się być teraz szczęśliwy! Kultywuj zwyczaj bycia szczęśliwym:
 • akceptując swoją moc,
 • odpuszczając blokady emocjonalne, wspomnienia i uskarżanie się,
 • uwalniające ograniczające uczucia niegodności, strachu i poczucia winy,
 • odrzucając ograniczające przekonania,
 • pamiętając, kim naprawdę jesteś i na co zasługujesz.

Po zakończeniu tej fazy Osiąganie Celów jest logiczne, proste i pozwala iść prosto do przodu ...

 1. Zdecyduj, co chcesz osiągnąć i bądź w tym konkretny.
  1. Stwórz końcowy obraz celu, niech cel będzie jasny, precyzyjny, szczegółowy, wypełniający w pełni Twoje myśli (wewnętrzny ekran).
  2. Wejdź w uczucie tego, co by było osiągnąwszy swój cel.
  3. Wizualizuj i baw się w wyobraźni tym wynikiem często, z nastawieniem do zabawy, entuzjazmu, łatwości i postawy "mogę".
  4. Pozwól się temu dziać z motywacją, którą stworzyłeś, zrób to co jest kolejnym krokiem do osiągnięcia celu.
 2. Uświadom sobie, że masz zdolność do bycia szczęśliwym, zadowolonym i czuć się bezpiecznie, nieważne czy cel osiągniesz, czy nie.
 3. Zaakceptuj to, że zasługujesz na osiągnięcie celu.
 4. Zaakceptuj, że jest to w ramach Twoich możliwości i siły, aby go osiągnąć.
 5. Skorzystaj ze strategii/planu, który jest sprawdzony, aby pomógł Ci osiągnąć cel.
 6. Zrób kolejny krok, ucz się na błędach, dostosowuj proces, dopóki nie osiągniesz celu.

Techniki i procesy, których używam mogą pomóc osiągnąć każdy realny cel jaki dla siebie ustanowisz.

top - mindclinic

Pomoc związana z atakami paniki

 • Wyobraź sobie, że możesz zaufać umysłowi, czuć się bezpieczne wewnątrz siebie.
 • Chciałbyś pójść gdziekolwiek zechcesz z poczuciem spokoju i samodzielności?
 • Czy chcesz poznać wewnętrzną przyczynę tych ataków i wykorzystać szansę, aby się ich pozbyć?
 • Zainteresowany? ... Czytaj dalej...

Hipnoza / Hipnoterapia / Szkolenie Umysłu w terapii ataków paniki.

Każdy bywa niespokojny od czasu do czasu i to jest zupełnie normalne.

Jednak gdy następuje atak paniki, można odczuć wszystko co nie jest w normie. Jeśli doznałeś ataku paniki, rozumiesz jaki strach i lęk powoduje. Są one bardzo częste, objawami mogą być kołatanie serca, duszność - hiperwentylacja, pocenie się i uczucie utraty kontroli.

Pierwszy atak zawsze jest przerażający i wiele osób myśli, że mają atak serca, a niektórzy nawet czują się jakby "umierali".

Atak paniki może się zdarzyć całkowicie "znikąd", a często występują z błahego powodu lub bez wyraźnego powodu. Po ataku paniki, umysł może szybko nauczyć się bać samej sytuacji. Zaczniesz mieć "strach przed strachem". Paniczna reakcja może być "warunkowana" wyzwalaniem przez sytuację lub otoczenie.

Początek ataku paniki jest zwykle bardzo nagły, typowo atak paniki trwa zazwyczaj od 20 do 30 minut.

Atak paniki jest zazwyczaj definiowany jako okres intensywnego lęku, któremu towarzyszy szereg objawów psychicznych i odczuć w ciele.

Wiele osób całkowicie powróciło do normalności z ataków paniki za pomocą hipnoterapii i Ty oczywiście też możesz.

Objawy ataku paniki

Objawy ataku paniki będą zmienne zależnie od osoby, ale mogą zawierać dowolny z następujących:

 • drgawki,
 • trudności w oddychaniu lub skrócenie oddechu (duszność),
 • nienormalnie szybkie bicie serca (tachykardia),
 • nadmierne pocenie się,
 • ucisk w klatce piersiowej,
 • ból w klatce piersiowej,
 • zaburzenia czucia na skórze (parestezja),
 • podwyższone ciśnienie krwi (nadciśnienie),
 • napięcie i lęk,
 • uczucie, że "coś strasznego" się wydarzy,
 • specyficzny strach przed śmiercią.

Hipnoterapia i szkolenie umysłu w terapii ataków paniki

Ataki paniki poddają się terapii i reagują bardzo dobrze na terapię z wykorzystaniem hipnoanalizy. Również dobrze reagują one na podejścia kognitywne, które pomaga zmienić style myślenia i przekonania danej osoby.

Wybieramy się w podróż do swojego umysłu by odpuścić wbudowane emocje, które powodują, że Twój podświadomy umysł jest nadmiernie zestresowany. Gdy wskaźnik wewnętrznego stresu podświadomości idzie w dół, do poziomu normalnego, to jesteś wtedy w stanie radzić sobie z troskami codziennego życia, bez ponownego wchodzenia w alarmujacy stan, który może wywoływać atak paniki.

Ataków paniki (ataków lęków) można się pozbyć!

Dlaczego szkolenie umysłu jest tak skuteczne w terapii ataków paniki?

Osoby podatne na ataki paniki myślą w określony sposób, który czasem powoduje, a często zaostrza doświadczenie paniki. Osoby takie powszechnie postrzegają siebie jako bezsilne na odczuwanie paniki i nie rozumieją, co je powoduje. Często myślą w sposób katastroficzny i podszyty strachem, utrzymując wysoki poziom strachu w ich ciele.
Te formy ograniczającego myślenia mogą być ponownie zmienione i kiedy człowiek myśli pozytywnie, z dobrej perspektywy i nauczy się sposobów radzenia sobie ze stresem ataki paniki mogą być całkowicie zatrzymane.

Dlaczego hipnoanaliza jest tak skuteczna w radzeniu sobie z atakami paniki?

Przyczyny ataków paniki są zazwyczaj tworzone w umyśle człowieka w dzieciństwie (choć objawy mogą nie ujawniać się przez wiele lat). Reakcje przerażenia są spowodowane u cierpiącego poprzez stłumione, silne emocje. Jednym ze sposobów, aby rozwiązać problem paniki, jest uwolnienie stłumionych emocji, które ją powodują.

Te stłumione emocje zapisywane są w podświadomości, tak że poszkodowany nie jest ich świadomy. W naszej młodości (posiadając tylko zaradność dziecka) blokowanie emocji to najlepszy plan działania gdy ma się do czynienia z trudnymi, silnymi emocjami. Zawiaduje tym nasz podświadomy umysł, przez co nie jesteśmy przytłoczeni emocjami i możemy dalej dorastać.

Jednak teraz, gdy jesteś dorosłą osobą i masz zaradność dorosłego to możesz łatwo zmierzyć się i rozwiązać te emocje, które były zbyt duże dla dziecka. Twoja podświadomość chce, aby to zrobić i zrobi wszystko, co w jej mocy, aby zachęcić do rozwiązania konfliktu wewnętrznego - tego co daje objawy paniki. To tak jakby, objaw był sygnałem informującym, że jest coś w Tobie gotowe do rozwiązania. Większość innych rodzajów terapii, nie może uzyskać dostępu do tych "stłumionych" emocji i doświadczeń, a hipnoanaliza daje taką możliwość.

Proces hipnoanalizy wymaga zaufania i relacji tworzonych między terapeutą i klientem. Podczas sesji, powoli i bez wysiłku powiązujemy myśli i wspomnienia cofając się w czasie (przy użyciu procesu "wolnej asocjacji"), aż dochodzimy do stłumionych emocji. Gdy uwolnimy te emocje, nadmierny niepokój zostaje rozwiązany na zawsze.

top - mindclinic

Pomoc w zakresie pewności siebie podczas prezentacji

Czy interesuje Cię sukces w Twoich wystąpieniach?
Prezentuj z łatwością!

 • Wyobraź sobie, że mówienie przed innymi ludźmi znajdujesz jako ciekawe i przyjemne...
 • Chciałbyś oczekiwać tych momentów i możliwości w Twojej karierze, które wymagają mówienia w obecności innych?
 • Chciałbyś aby Twój współmałżonek był z Ciebie dumny w dniu ślubu?
 • Zainteresowany? ... Czytaj dalej...

Co odczuwają prezentujący, którzy się tego boją

Przedstawiając temat biznesowy, przemawiając na ślubie, dając wykład w obecności innych jest jednym z najsilniejszych strachów jaki mają ludzie. Jako ciekawostkę powiem, że w przeprowadzonych badaniach ankietowych wykazano, że strach powiązany z wystąpieniami publicznymi jest na pierwszym miejscu, na drugim miejscu jest strach przed... śmiercią.

Ludzie mają uczucie strachu "walcz lub uciekaj" (suchość w ustach, walenie serca, mdłości, pocenie się, rumienienie się, zapominają słowa), doświadczają go, kiedy postrzegają siebie, że są w centrum uwagi. Czują się zagrożone i narażone.

Reakcja fizjologiczna może być tak silna, że może rozwinąć się w atak paniki.

Reakcja emocjonalna może być uczuciem bezsilności, uwięzienia i utraty kontroli. Często ludzie będą oceniać siebie jako słabe, porażkę i nie wystarczająco dobre.

Zrozumiałe więc, biorąc pod uwagę jak trema niektórych przeraża, że Ci, którzy jej doświadczają unikają jak ognia sytuacji, w których mają przemawiać przed innymi.

Dlaczego niektórzy ludzie doświadczają zdenerwowania podczas prezentacji?

Jeśli spojrzymy na programy takie jak np. "X Factor", lub inne programy typu reality show, zauważysz, że istnieją osoby, których pracą jest bycie mówcą, widzimy tysiące kandydatów/kandydatek którzy zrobiliby wszystko, aby być w światłach reflektorów.

Więc co się dzieje? Jeśli dla jednej osoby coś jest najgorszym koszmarem, a dla innej wymarzonym snem, zatem to nie może być skupienie uwagi na osobie czy scena sama w sobie jako przyczyna nerwów.

Niepokój musi być "przyczyną wewnętrzną"!

Oczywiście, profesjonalny mówca ma bardzo różne poglądy i przekonania, pomysły, oczekiwania w porównaniu do kogoś przerażonego mikrofonem.

Jak pokonać lęk przed wystąpieniami publicznymi(za pomocą hipnozy, hipnoanalizy i/lub szkolenia umysłu)

Pierwszym krokiem do przezwyciężenia lęku przed prezentacją, jest zaakceptowanie faktu, że to nasz własny umysł nas przeraża - nie publiczność. I zaczynając od tego wglądu siadamy z powrotem na siedzeniu kierowcy. Już nie jesteśmy ofiarami okoliczności, już prawie zabawne wydają się myśli wywołujące stres i oczekiwania dotyczące tego, co to znaczy być na scenie.

Możemy zmienić nasz umysł!

To jest w naszej mocy i zdolności oraz mogę Ci pokazać jak tego dokonać.

"Znaczenie" jakie nadajesz występowaniu określa Twoje doświadczenie z nim związane...

Szczęśliwy wykonawca

 • Mój czas, aby błyszczeć.
 • To wspaniałe by pokazać co potrafię.
 • Jestem pewien, że zrozumieją i to nic wielkiego, jeśli zapomnę linijkę.
 • Jestem na tyle zaradny aby odpowiedzieć na pytania.
 • Moja "najlepszość" jest wystarczająca.
 • Oni mnie witają/lubią mnie.

Przerażony wykonawca

 • Zamierzają mnie przejrzeć.
 • Co zrobię, jeśli się nie uda?
 • Nie mogę dać po sobie poznać - to straszne się mylić.
 • Co zrobić, jeśli odkryją, że nie wiem wszystkiego?
 • Muszę być doskonały.
 • Oni mnie osądzają.

Percepcja tworzy projekcję

W psychologii lęk przed prezentacjami jest projekcją w umysły innych ludzi, że to czego się boimy jest prawdą o nas samych, że nie chcemy aby nikt inny wiedział / dowiedział się / zanotował.

Tak więc wszelkie praktyki / terapie / techniki, które pomagają uwolnić Twój umysł od bezsilnego, osądzającego, krytycznego i negatywnego myślenia/przekonań pomogą przezwyciężyć problem.

Wszelkie praktyki, które pozwalają doświadczyć wrażeń i uczuć "strachu" we wzmacniający i wyzwalający sposób pomogą.

Robienie zarówno:

 1. radzenia sobie z emocjami
 2. radzenia sobie z krytycznymi przekonaniami

radzi sobie z problemem.

To co robię, ułatwi osiągnięcie pomyślnego wyniku i będziesz mógł cieszyć się łatwością prezentowania przed innymi.

top - mindclinic

Hipnoterapia i szkolenie umysłu na potrzeby samoświadomości. Poznając swoje prawdziwe ja.

Samoświadomość

 • Czy byłoby miło, wyrazić swoje prawdziwe ja w świecie?
 • Wyobraź sobie uczucie wszechprzenikającego poczucia własnej miłości bez względu na wszystko...
 • Chciałbyś poznać swoje prawdziwe ja?
 • Zainteresowany? ... Czytaj dalej...

Ostateczny wynik hipnoanalizy i szkolenia umysłu - powrót do domu.

Często, kiedy człowiek myśli o odbyciu terapii z wykorzystaniem hipnoanalizy lub treningu umysłu to tylko dlatego, że ma jakiś objaw / problem, który powoduje trudności w jego życiu. Kiedy terapia jest zakończona, symptomy są usunięte i otrzymujemy pomyślny "wynik". I to jest często przez wielu oczekiwanym wynikiem - czyli braku lub zmniejszenia objawów.

Jednak jest jeszcze inny sposób patrzenia na "rezultaty" hipnoanalizy i treningu umysłu, mianowicie zysk w świadomości, który one przynoszą. Jest to proces, po którym można ponownie pamiętać, kim naprawdę jesteś i proces uwolnienia stłumionych emocji i ograniczających przekonań. Można znaleźć część siebie, która została odłączona od Ciebie i ukryta za stłumionymi emocjami. To tak, jakby odzyskanie z powrotem części siebie, której zawsze ci brakowało, ale nie mogłeś zrozumieć i ująć tego w słowa, co to było i jaki faktycznie brak odczuwałeś.

Z tym, czujesz się bardziej w całości, samokochający i akceptujący siebie w sposób, w jaki tego nie robiłeś od czasu gdy stłumiłeś emocje i gdy powstały na pierwszym planie te ograniczające przekonania. Nie wymaga się od Ciebie żadnego wysiłku lub afirmacji aby do tego doprowadzić. To po prostu się dzieje naturalnie. Samoświadomość i wewnętrzne zadowolenie jest generowane nieświadomie i nie może nigdy Ci zostać zabrane.

Zrozumienie siebie

W podróży w jaką idziesz podczas terapii, zaczniesz rozumieć głęboko wzorce przyjaźni, relacji, ról rodzinnych i dramatów, które rozegrały się w Twoim życiu do tej pory. Uzyskujesz wspaniałe zrozumienie skąd pochodzą twoje tendencje, zachowania i przekonania. Co ważniejsze, łatwo zmieniasz któregokolwiek z tych przekonań na temat siebie i świata, które nie pracują dla Ciebie. Z dala od stłumionych emocji, pozyskany wgląd i świadomość pozwala zobaczyć siebie wyraźnie po raz pierwszy, w bardzo realny, akceptowalny i namacalny sposób.

Trwająca postawa.

Ciągle masz jeszcze normalne życiowe stresy, sytuacje i ludzi, którzy są dla Ciebie wymagający - to jest po prostu "życie". Jednak teraz możesz patrzeć na te wszystkie doświadczenia z pozycji siły, akceptacji siebie, samoświadomości i postawy "zrobię to najlepiej jak potrafię i po prostu zobaczyć, co będzie... tak czy inaczej jestem OK". Zaufaj mi, kiedy mówię, że to jest piękny i wdzięczny sposób bycia oraz ostateczny "wynik" tej terapii.

Dlaczego hipnoanaliza jest tak skuteczna w odzyskaniu samoświadomosci?

Fałszywe ja, maski społeczne, strategie zabezpieczające, brak znajomości samych siebie, nieszczere wyrażanie siebie dzieją się przez uwarunkowania społeczne i kiedy tłumimy emocje w dzieciństwie (choć objawy mogą nie ujawniać się przez wiele lat). Koszt tłumienia emocji jest taki, że część naszej prawdziwej natury tłumiąc emocje powoduje, że tracimy ich świadomy aspekt. Jednym ze sposobów, aby rozwiązać problem, jest uwolnienie stłumionych emocji, które go powodują.

Te stłumione emocje zapisywane są w podświadomości osób tak że poszkodowany nie jest ich świadomy. W naszej młodości (posiadając tylko zaradność dziecka) blokowanie emocji to najlepszy plan działania gdy ma się do czynienia z trudnymi, silnymi emocjami. Zawiaduje tym nasz podświadomy umysł, przez co nie jesteśmy przytłoczeni emocjami i możemy dalej dorastać.

Jednak teraz, gdy jesteś dorosłą osobą i masz zaradność dorosłego to możesz łatwo zmierzyć się i rozwiązać te emocje, które były zbyt duże dla dziecka. Twoja podświadomość chce, aby to zrobić i zrobi wszystko, co w jej mocy, aby zachęcić do rozwiązania konfliktu wewnętrznego - tego co daje objawy. To tak jakby objaw był sygnałem informującym, że jest coś w Tobie gotowe do rozwiązania. Większość innych rodzajów terapii, nie może uzyskać dostępu do tych "stłumionych" emocji i doświadczeń, a hipnoanaliza daje taką możliwość.

Proces hipnoanalizy wymaga zaufania i relacji tworzonych między terapeutą i klientem. Podczas sesji, powoli i bez wysiłku powiązujemy myśli i wspomnienia cofając się w czasie (przy użyciu procesu "wolnej asocjacji"), aż dochodzimy do stłumionych emocji. Gdy uwolnimy te emocje, nadmierny niepokój zostaje rozwiązany na zawsze.

Dlaczego szkolenie umysłu jest tak skuteczne w odzyskaniu samoświadomości?

Uświadomienie sobie, jak myślisz i jak to wpływa na to jak się czujesz oraz postrzegasz siebie i świat zmienia życie. Uświadomienie sobie, że można dokonywać wyborów i uczyć się strategii myślenia by wspierać się i kochać jest inspirujące.

Trening umysłu jest metodą, która można wykorzystać do przejęcia kontroli, budowania wewnętrznej siły, rozwinięcia wspomagających relacji z Twoim prawdziwym ja i żyć autentycznie.

top - mindclinic

Hipnoterapia dla problemów seksualnych

 • Wyobraź sobie satysfakcję i przyjemność czerpaną z życia seksualnego?
 • Chciałbyś móc zaufać swemu ciału i cieszyć się z wyrażania siebie seksualnie?
 • Chcesz rozwiązać wewnętrzne przyczyny problemu?
 • Zainteresowany? ... Czytaj dalej...

Hipnoterapia i Szkolenie Umysłu dla problemów seksualnych

Czasami problemy seksualne są obszarem, który ludzie mają trudność zaakceptować w sobie i przez to trudność w rozpoczęciu poszukiwania pomocy. Często nie jest to problemem do momentu aż związek jest zagrożony, zanim ktoś zdecyduje się na terapię. To jest smutne, bo jest to bardzo prosty obszar do pracy i wyjątkowo dobrze reaguje na hipnoterapię i pracę z przekonaniami.

Istnieje bezpośredni związek między poziomem lęku i stresu, która odbywa się na poziomie podświadomości i funkcjach seksualnych człowieka. Istnieje również bezpośredni związek między naszymi przekonaniami i tym jak dokonujemy aktu i jak cieszymy się (lub nie) seksem. Im wyższy poziom lęku oraz większe poczucie winy i negatywne przekonania na temat seksu i naszych możliwościach tym niższe nasze funkcjonowanie seksualne.

Ponieważ hipnoanaliza i trening umysłu działa w rozwiązywaniu wbudowanego niepokoju i stresu na poziomie podświadomości, funkcje seksualne osoby zawsze poprawiają się po terapii - niezależnie od tego, czy pochodzą one z problemów seksualnych czy nie! Tak więc, gdy skupiamy się na terapii problemów seksualnych wyniki są często jeszcze bardziej imponujące.

Skąd mamy nasze główne przekonania na temat seksu?

Pierwsze 7 lat naszego życia jest czasem, w którym uczymy się większości naszego systemu przekonań i uwarunkowań. Biorąc pod uwagę naszą historię kultury i tabu na temat seksu nie jest trudno zauważyć, jak pozostawia się nas z poczuciem winy i nieświadomego stresu wokół dziedziny seksu, albo dlaczego funkcja seksualna jest tak często osłabiona.

Hipnoterapia i Szkolenie umysłu może pomóc w następujących objawach seksualnych:

 1. Impotencja (zaburzenia erekcji lub małe zaburzenia erekcji), jest to stan, który powoduje, że mężczyźni mają trudności w uzyskaniu erekcji, lub nie mogą utrzymać erekcji podczas seksu. To może prowadzić do poczucia porażki, frustracji, poczucia nieudolności, poczucia odrzucenia.
 2. Przedwczesny wytrysk, jest to najczęstsze zaburzenie seksualne u mężczyzn w wieku poniżej 40 lat. Przedwczesny wytrysk jest trwałym doświadczeniem wytrysku zbyt szybko, prawie bez stymulacji seksualnej. Przedwczesny wytrysk występuje zanim mężczyzna chce, przed lub w trakcie stosunku lub przed penetracją. Przedwczesny wytrysk jest często objawem podstawowym braku zaufania, depresji, poczucia porażki, niskiego poczucia własnej wartości, bezradności i innych problemów emocjonalnych. To może wyglądać tak jakby cierpiący na tę przypadłość stawał się zbyt podekscytowany, ale w rzeczywistości emocją bazową jest zazwyczaj strach: strach przed kobietami lub strach przed byciem ocenianym.
 3. Pochwica (Vaginisimus) u kobiet, problem seksualny kobiet, gdzie seks jest bolesny lub niemożliwy ze względu na intensywny, mimowolny skurcz mięśni.
 4. Zaburzenia orgazmu u kobiet, kiedy kobieta nie osiąga orgazmu nawet jeśli lubi seks jest znany jako Anorgazmia - nie udaje się osiągnąć orgazmu.
 5. Oziębłość - technicznie znany jako zespół obniżonego popędu płciowego. Brak popędu płciowego, brak zainteresowania seksem lub niskie libido może powodować frustrację i problemy w związku. Jeden partner (zazwyczaj kobieta, ale nie zawsze) unika współżycia seksualnego, unika myśli seksualnych, nie ma ochoty na seks, ma obawę przed kontaktem intymnym itp.

Problemy seksualne podlegają terapii i poddają się bardzo dobrze hipnoanalizie i treningowi umysłu.

Wybieramy się w podróż do Twojego umysłu by uwolnić wbudowane emocje, wyobrażeń i pozostałości po poczuciu winy, które są przyczyną nadmiernego zestresowania Twojej podświadomości. Istnieje bezpośredni związek między poziomem stresu jaki odczuwa Twoja podświadomość i Twoich funkcji seksualnych. Czynność seksualna zaczyna się zmniejszać im więcej stresu lub lęku jest wbudowane w Twoim umyśle. Gdy poziom wewnętrznego, podświadomego stresu idzie w dół, aż do normalnego poziomu, następuje wtedy przywrócenie twojego popędu płciowego i normalnych funkcji seksualnych.

Problemy seksualne można rozwiązać!

Dlaczego hipnoanaliza i trening umysłu jest tak skuteczny w radzeniu sobie z problemami seksualnymi:

Przyczyny problemów seksualnych tworzone są w umyśle osoby w dzieciństwie (choć objawy mogą nie ujawniać się przez wiele lat). Są spowodowane u cierpiącego poprzez stłumione silne emocje. Jednym ze sposobów, aby rozwiązać problem, jest uwolnienie stłumionych emocji, które go powodują.

Te stłumione emocje zapisywane są w podświadomości osób tak że cierpiący nie jest ich świadomy. W naszej młodości (mając tylko zaradność dziecka) blokowanie emocji to najlepszy plan działania gdy ma się do czynienia z trudnymi, silnymi emocjami. Zawiaduje tym nasz podświadomy umysł, przez co nie jesteśmy przytłoczeni emocjami i możemy dalej dorastać.

Jednak teraz, gdy jesteś dorosłą osobą i masz zaradność dorosłego to możesz łatwo zmierzyć się i rozwiązać te emocje, które były zbyt duże dla dziecka. Twoja podświadomość chce, aby to zrobić i zrobi wszystko, co w jej mocy, aby zachęcić do rozwiązania konfliktu wewnętrznego - tego co daje objawy lęku. To tak jakby, objaw był sygnałem informującym, że jest coś w Tobie gotowe do rozwiązania. Większość innych rodzajów terapii, nie może uzyskać dostępu do tych "stłumionych" emocji i doświadczeń, a hipnoanaliza daje taką możliwość.

Proces hipnoanalizy wymaga zaufania i relacji tworzonych między terapeutą i klientem. Podczas sesji, powoli i bez wysiłku powiązujemy myśli i wspomnienia cofając się w czasie (przy użyciu procesu "wolnej asocjacji"), aż dochodzimy do stłumionych emocji. Gdy uwolnimy te emocje, lęk, na którym bazuje rumienienie się zostaje usunięty na zawsze.

top - mindclinic

Hipnoterapia w terapii fobii społecznej

 • Chciałbyś być pewny siebie, niezależnie od tego, gdzie jesteś i kogo tam spotykasz?
 • Wyobraź sobie spotykanie ludzi i zabawę razem z nimi.
 • Chciałbyś oczekiwać z przyjemnością swoich przemówień i czuć się dobrze podczas nich?
 • Zainteresowany? ... Czytaj dalej...

Skutki fobii społecznej (lęku społecznego) i zastosowanie hipnozy w jej terapii

Jest to najbardziej powszechny problem, z którym mam do czynienia w mojej praktyce. Fobia społeczna (lęk społeczny) jest jedną z najczęściej występujących fobii, a na pewno jedna z najbardziej poddających się hipnoterapii analitycznej i/lub Szkoleniu Umysłu.

Fobia społeczna koncentruje się wokół strachu związanego z tym jak inni mogą Cię postrzegać, co myślą o tobie i poczuciu, że cokolwiek robisz jest zauważane przez innych. Można ją podsumować jako "strach przed byciem osądzanym". Budzi w nas wiele różnych taktyk unikania, wymówki i kłamstwa - jeśli prawdą jest dla nas, że czujemy się zagrożeni lub zastraszeni przez kogoś lub boimy się jakiejś sytuacji i po prostu nie chcemy czuć strachu, czy też być nieakceptowanym przez innych (i co ważniejsze czujemy się nieakceptowani przez samych siebie).

Fobia społeczna jest często tym co znajduje się pod pretensjonalną maską społeczną danej osoby. Jest to taktyka zwalczania fobii - tych, którzy "czują strach", a "i tak to robią". To bycie fałszywym sobą - nieprawdziwa pewność siebie - pochodzi z podejścia "Nie dbam o to, co ludzie o mnie myślą", kiedy naprawdę są przerażeni byciem ocenianym.

Jeśli cierpisz na fobię społeczną/lęk społeczny, ten strach staje się Twoim najgorszym wrogiem. Rzeczywiście, możesz zorganizować całe swoje życie, aby uniknąć sytuacji, w których mogą wystąpić interakcje społeczne.

Objawy fobii społecznej (lęku społecznego)

Objawy wytworzone w tym stanie najczęściej obejmują:

 • Objawy fizyczne: suchość w ustach, rumienienie się, nudności, drżenie, osłabienie, nieśmiały pęcherz (niezdolność do oddawania moczu w publicznych toaletach), jąkanie się, biegunka, pocenie się, palpitacje.
 • Ogólne stany emocjonalne: uczucie zastraszania, uczucie poniżenia, zagrożenie, nieakceptowanie, postrzeganie jako bycie brzydkim, zażenowanie, zawstydzenie, brak pewności siebie.

Ostatecznie może to spowodować pełnowymiarowy atak lęku lub atak paniki. Niepokój społeczny podziela wiele podobnych objawów z ogólnego niepokoju. Często, kiedy człowiek ma lęk społeczny, jego samoocena jest niska, brakuje mu pewności siebie, nie jest czasem nawet w stanie utrzymać kontaktu wzrokowego.

Mamy też często do czynienia z intensywną niechęcią do przedstawianych ludzi, często niepokój w przypadku jedzenia / picia w miejscach publicznych. Często cierpią relacje gdy jeden partner ma fobię społeczną i przejawia wiele "dziwnych" zachowań.

Sytuacje w życiu społecznym

Lęk w fobii społecznej opiera się na sytuacjach społecznych / publicznych, a te mogą być bardzo różne, tak jak chodzenie do pubu, wyjście na posiłek w miejscu publicznym, randki, chodzenie do pracy, imprezy rodzinie, wydarzenia rozrywkowe, a nawet całkowita niemożność korzystania z publicznych toalet (nieśmiały pęcherz moczowy), a także wielu innych sytuacji, w których ludzie wchodzą w jakiś kontakt z innymi ludźmi.

Szczególnym rodzajem fobii społecznej jest straszliwy strach przed wystąpieniami publicznymi. Osoba może funkcjonować cudownie dobrze w normalnych sytuacjach społecznych i może być całkiem towarzyska, ale gdy dać jej scenę, mikrofon i publiczność wtedy może nad nią zapanować niekontrolowany strach. To znów sprowadza się do wewnętrznego strachu przed byciem ocenianym lub nieakceptowanym/nielubianym przez innych.

Osoby z fobią społeczną nienawidzą konfrontacji i często pozwolą na uciążliwe lub niewłaściwe zachowanie zamiast się odezwać. Mamy też często do czynienia z ogólny strachem przed autorytetami gdzie człowiek może działać pozbawiony zupełnie swojego charakterem w otoczeniu szefów, kierowników i tych, których postrzega jako władnych.

Zazwyczaj osoby z fobią społeczną będą radzić sobie z nią poprzez unikanie sytuacji społecznych. Jednak, gdy jest to niemożliwe wielu będzie uciekać się do nadużywania alkoholu lub zażywania narkotyków, po prostu, aby móc "odpocząć" i "przez to przejść". To oczywiście prowadzi do innych problemów.

W sumie jest to bardzo demoralizująca i wyniszczająca fobia i powoduje różnego rodzaju cierpienia.

Fobii społecznej można się pozbyć!

Dlaczego hipnoanaliza jest tak skuteczna w radzeniu sobie z fobią społeczną?

Strach przed byciem ocenianym jest zazwyczaj tworzony w umyśle człowieka w dzieciństwie (choć objawy mogą nie ujawniać się przez wiele lat). Trudności są spowodowane u cierpiącego poprzez stłumione silne emocje. Jednym ze sposobów, aby rozwiązać problem fobii, jest uwolnienie stłumionych emocji, które ją powodują.

Te stłumione emocje zapisywane są w podświadomości osób, tak że poszkodowany nie jest ich świadomy. W naszej młodości (mając tylko zaradność dziecka) blokowanie emocji to najlepszy plan działania gdy ma się do czynienia z trudnymi, silnymi emocjami. Dokonuje tego nasz podświadomy umysł, przez co nie jesteśmy przytłoczeni emocjami i możemy dalej dorastać.

Jednak teraz, gdy jesteś dorosłą osobą i masz zaradność dorosłego to możesz łatwo zmierzyć się i rozwiązać te emocje, które były zbyt duże dla dziecka. Twoja podświadomość chce, aby to zrobić i zrobi wszystko, co w jej mocy, aby zachęcić do rozwiązania konfliktu wewnętrznego - tego co daje objawy. To tak jakby, objaw był sygnałem informującym, że jest coś w Tobie gotowe do rozwiązania. Większość innych rodzajów terapii, nie może uzyskać dostępu do tych "stłumionych" emocji i doświadczeń, a hipnoanaliza daje taką możliwość.

Proces hipnoanalizy wymaga zaufania i relacji tworzonych między terapeutą i klientem. Podczas sesji, powoli i bez wysiłku powiązujemy myśli i wspomnienia cofając się w czasie (przy użyciu procesu "wolnej asocjacji"), aż dochodzimy do stłumionych emocji. Gdy uwolnimy te emocje, nadmierny niepokój zostaje rozwiązany na zawsze.

top - mindclinic

Rzucanie palenia

Zanim zaczniesz czytać dalej zadaj sobie pytania...

 1. Chcesz RZUCIĆ PALENIE dla samego siebie?
 2. Czy jesteś gotowy rzucić palenie na całe życie?

Tak?

Wtedy ta sprawdzona metoda zadziała dla Ciebie...

Odkąd zacząłem praktykować hipnozę pomogłem wielu palaczom wyzbyć się nałogu - to miła i satysfakcjonująca praca.

Znajdziesz tutaj wiele informacji o sprawdzonej hipnotycznej metodzie wykorzystywanej przeze mnie, która może pomóc Ci rzucić palenie łatwo, bez wysiłku i co najważniejsze na stałe.

Pojedyncza sesja hipnotyczna trwa około 1 godziny i ma konsekwentny, statystyczny wskaźnik skuteczności na poziomie 93% dla tych ludzi, którzy chcą rzucić palenie dla samego siebie.

Sesja "rzucanie palenia" w mindclinic:

Skuteczna, pojedyncza sesja jest podzielona na dwie części.

 1. Pierwsza część tyczy się wszelkich ograniczających przekonań, które stoją na drodze do osiągnięcia celu zaprzestania palenia.
 2. Druga część to gdzie jesteś zahipnotyzowany i otrzymujesz potężne, skuteczne sugestie do zaprzestania palenia, które zakorzeniają się w Twoim umyśle, podświadomości na stałe i łatwo zmieniają Cię w osobę niepalącą na całe życie.

Przegląd sesji:

1) Przezwyciężenie ograniczających przekonań na temat palenia.

Ta część sesji jest skonstruowana tak, aby uzyskać informacje o tym co powstrzymuje Cię od bycia osobą niepalącą teraz z marszu. Jakiekolwiek przekonanie, lęk lub ograniczone myślenie, które trzyma Cię w tej chwili zostanie rozwiązane podczas tej wnikliwej i przyjemnej rozmowy.

Rozmowa będzie luźna, sympatyczna i łatwa by za nią nadążyć, pozostawiając uczucie, gotowości i upewnienia się, że jesteś w stanie teraz stać się osobą niepalącą na całe życie.

Po tej rozmowie część związana z hipnozą jest tak naprawdę tylko formalnością, zestalania nowych przekonań, że można teraz szczęśliwie żyć bez palenia na zawsze.

Ta część sesji obejmuje:

 • Wyjaśnienie, dlaczego hipnoza jest najlepszym sposobem, aby uzyskać dostęp i natychmiast zmienić nawyk (niezależnie od tego, jak długo paliłeś).
 • Jak odzyskać kontrolę nad papierosami.
 • Właściwa postawa / rama umysłu, której potrzebujesz aby posiąść wolność od nałogu palenia i jak to osiągnąć.
 • Odrzucenie przekonania, że rzucenie palenia jest trudne.
 • Pokazanie dla Twojej własnej satysfakcji, że nie jesteś uzależniony od nikotyny.
 • Rozwój przekonania, że możesz być osobą niepalącą na całe życie.

2) Potężna część hipnotyczna.

Jest to druga część sesji, podczas której, z całego serca, całkowicie i z niewzruszonej wiary w siebie zaakceptujesz podświadomie sugestię, że teraz jesteś osobą niepalącą i dumnie pozostaniesz niepalący do końca życia!

 • Relaks fizyczny
 • Relaks mentalny
 • Akceptacja bardzo pozytywnych, potwierdzających na całe życie sugestii na rzucanie palenia, które sprawiają, że czujesz się świetnie i pozostaniesz z cudownym poczuciem osiągnięcia rezultatu.

Hipnotyczna metoda rzucania palenia

Metoda rzucania palenia, którą stosuję w swojej praktyce jest oparta na sprawdzonym, zweryfikowanym badawczo programie. Program ten został stworzony, rozwijany i nauczany w Wielkiej Brytanii przez Roba Kelly (Clinical director of the International Association of Pure Hypnoanalysts I.A.P.H http://www.successfulhypnotherapy.co.uk/)

Metoda ta ma na swoim koncie zaraportowaną pomoc palaczom by rzucić palenie, łatwo, podczas jednej, jednogodzinnej sesji na poziomie 93% - wyższym niż jakiekolwiek inne formy interwencji rzucania palenia, takie jak guma do żucia / plastry, leki, standardowej sugestii hipnozy, NLP, czytanie książek samopomocy itp.

Organizacja ma setki praktyków na całym świecie (której jestem członkiem) i specjalizuje się w formie terapii, która jest bardzo skuteczna w rozwiązywaniu przyczyn problemów emocjonalnych.

W wyniku tysięcy klinicznych godzin roboczych głębokiej pracy z podświadomością różnych osób, emocjami, uczuciami, nałogami, zwyczajami i stylami myślenia, Rob i jego zespół hipnoterapeutów są w wyjątkowej sytuacji by gruntownie i dokładnie zrozumieć powody leżące u podstaw i przyczyny zachowań człowieka.

Z wnikliwością i wiedzą o tym

 • dlaczego palisz,
 • dlaczego masz trudności z rzucaniem palenia na własną rękę,
 • i dlaczego po pierwsze musisz zmienić to jak myślisz i postrzegasz papierosy oraz palenie, jeśli masz stać się osobą niepalącą,
 • wraz ze światowym poziomem zrozumienia i stosowania hipnozy, został opracowany 1 godzinny program dla łatwego rzucenie palenia.

Rzucanie palenia ma dobre rezultaty przy zastosowaniu standardowej, sugestywnej hipnoterapii. Tak jest, gdy pójdziesz do "zwykłego" hipnoterapeuty, a on wywoła stan transu lub hipnozy, a następnie daje szereg sugestii zaprzestania palenia. Jeśli te sugestie rzucenia palenia zostały przyjęte podświadomie czyli zakorzeniły się w umyśle, sesja pomogłaby Ci w rzuceniu palenia.

Co pozwala członkom I.A.P.H. osiągnąć jeszcze lepsze wyniki to, że nie tylko można uzyskać korzyści z sugestywnej hipnoterapii dla rzucania palenia, ale można również najpierw przejść przez proces zmiany sposobu spostrzegania i myślenia o paleniu, zanim zostaną podane hipnotyczne sugestie.

Zmiana rozumienia nałogu palenia, zanim jesteś zahipnotyzowany dla zaakceptowania sugestii, tak że "jesteś teraz osobą niepalącą i pozostaniesz nią przez całe życie", zapewnia, że ​​twój umysł jest w pełni przygotowany, gotowy, chętny i odpowiednio zmotywowany do głębokiej akceptacji Twojej nowej perspektywy siebie jako osoby niepalącej.

Innymi słowy, rozmowa przed hipnozą i komunikaty uwalniają wszystkie obawy bycia osobą niepalącą, zmartwienia, wątpliwości, lęki, że to nie zadziała na Ciebie, to odcina przekonania, które masz na początku, że rzucenie palenia jest trudne, albo że to uzależnienie chemiczne, lub że nie możesz być zahipnotyzowany.

Jesteś więc gotowy z całego serca i z całego umysłu powiedzieć TAK do siebie, że jesteś niepalący... NA ZAWSZE!

Z tą metodą pomagającą rzucić palenie nie będziesz miał skutków ubocznych powszechnie doświadczanych przez palaczy, którzy próbowali rzucić palenie wcześniej. Nie będziesz rozdrażniony, nie przybierzesz na wadze, nie będziesz senny, nie będziesz niespokojny itd. Ponieważ będziesz właściwie zmotywowany i zobowiązany do zaprzestania palenia oraz będziesz sobie zdawał sprawę, że korzyści jakie można uzyskać z rzucenia palenia są o wiele większe od tego z czego rezygnujesz, będziesz zachwycony, że jesteś osobą niepalącą.

Terapia ta usuwa potrzebę i chęć do palenia. Nie będziesz potrzebował gumy nikotynowej lub plastrów. Żadnych inhalatorów lub sprejów do nosa czy innej chemii. Całkowity brak igieł czy laserów. Wszystko co musisz zrobić aby przestać palić, gdy odwiedzisz moją praktykę to 1) chcieć przestać palić dla siebie (w przeciwieństwie do tego, że ktoś Ci mówi, że musisz przestać) i 2) być otwartym i w pełni zaangażować się podczas sesji - tylko tyle!

To działa nawet z palaczami, którzy palili od dziesięcioleci.

Nie ma znaczenia czy paliłeś od 2 tygodni, czy 40 lat, 2 czy 40 papierosów dziennie. Twój nałóg palenia może być łatwo wyeliminowany w ciągu jednej godziny.

Jest naukowo udowodnione, że hipnoza jest najlepszym sposobem na rzucenie palenia!

Aby znaleźć najbardziej skuteczne metody na rzucenie palenia Franch Schmidt z Uniwersytetu w Iowa, wykorzystał wyniki ponad 600 badań obejmujących łącznie ilość 72000 ludzi.

Wyniki wyraźnie pokazały, że hipnoza, była wiele razy bardziej skuteczna niż NTZ (nikotynowa terapia zastępcza) lub inne formy interwencji. (Źródło: Journal of Applied Psychology)

Palacze, eks-palacze, osoby niepalące...

Kluczem do sukcesu tej metody są indywidualne systemy przekonań inne dla palacza, inne dla eks-palacza i inne dla osoby niepalącej.
93% ludzi, którzy przechodzą przez proces tej metody opuszcza gabinet jako osoba niepaląca.

System przekonań palacza mówi, że jest on osobą, która myśli o paleniu, która lubi palić, u której pojawia się pragnienie by zapalić, u której pojawiają się objawy odstawienia gdy nie pali, która asocjuje się z palaczami, która obawia się sytuacji kiedy nie może zapalić...

System przekonań eks-palaczy jest zasadniczo taki sam jak palaczy, ale w rzeczywistości już nie palą... nadal chcą palić, mają pragnienie by zapalić, nadal myślą o paleniu, nadal odczuwają objawy odstawienia palenia, ale powstrzymują się od zapalenia. Innymi słowy, eks-palacz w rzeczywistości ma znacznie trudniejsze życie niż palacz, ponieważ ma wszystkie negatywne symptomy związane z paleniem, ale bez relaksującego, nagradzającego, miłego doświadczenia rzeczywistości palenia.

Nic dziwnego, że większość byłych palaczy w końcu staje się z powrotem palaczami - prędzej czy później. (Naprawdę tylko czekają na pretekst, aby wyjść i kupić paczkę!)

System przekonań osób niepalących jest całkowicie inny w porównaniu do dwóch powyższych.

Ci ludzie NIGDY nawet nie myślą o paleniu, NIGDY nawet nie martwią się paleniem, NIGDY nie mają objawów odstawienia ani pragnienia by zapalić, oni NIGDY nie fantazjują na temat palenia tytoniu, NIGDY nie tęsknią za paleniem... W rzeczywistości, żadna myśl związana z paleniem nie pojawia się w ich umyśle. Oni są temu obojętni, nie obchodzi ich palenie - to nic dla nich nie znaczy.

Nie ma drugiej techniki rzucania palenia jak wspomniana wyżej, która raz za razem pomaga przekształcić się ludziom w osoby niepalące.

Udane rzucanie palenia tytoniu - Pytania i odpowiedzi:

Pyt: Czy będę "pod" lub "poza kontrolą" podczas sesji?

Odp. Nie. W przeciwieństwie do popularnych opinii, hipnotyzer nie może zmusić Cię do zrobienia czegokolwiek wbrew Twojej woli czy moralności. Masz zawsze kontrolę i zawsze decydujesz o poziomie transu w jaki wejdziesz w trakcie sesji. Ta metoda rzucania palenia działa w bardzo lekkim transie, a także w głębokim transie i w każdym pomiędzy!

Będziesz po prostu czuć się zrelaksowany (choć nie jest to konieczne do osiągnięcia sukcesu); będziesz się koncentrować do wewnątrz i przyjmował sugestie na rzucanie palenia. Poczujesz się tak jak kiedy jesteś zainteresowany oglądaniem programu telewizyjnego lub meczu piłki nożnej.

NIE poczujesz się zahipnotyzowany - nie ma czegoś takiego jak uczucie zahipnotyzowania.

To że możesz być zahipnotyzowany i jesteś w stanie zaakceptować sugestię, która powoduje natychmiastowe zmiany, zostanie Ci zademonstrowane w trakcie sesji rzucania palenia.

Będziesz zahipnotyzowany i będziesz w stanie zaakceptować zmianę stania się osobą niepalącą w części hipnotycznej sesji.

Pyt. Czy oferuje Pan jakieś "gwarancje", lub dodatkową sesję jeśli to nie zadziała "?

Odp. Tak, to co gwarantuję, to to, że zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby upewnić się, że rozumiesz, podążasz i zgadzasz się z programem na każdym jego kroku. Gwarantuję, że otrzymasz 100% ode mnie, co obejmuje doświadczenia w pracy z palaczami, którzy rzucili palenie pomyślnie.

To jest to, za co ja jestem odpowiedzialny i za co mi płacisz.

Nie mogę zagwarantować ile włożysz w sesję, czy naprawdę chcesz rzucić palenie dla siebie, czy jesteś gotowy, aby stać się niepalącym na całe życie. Tylko Ty możesz dać taką gwarancję i tylko Ty możesz podjąć taką decyzję w zaciszu własnego umysłu.

Trzy rzeczy dla osiągnięcia sukcesu - pierwsze 2 ja gwarantuję trzecia należy do Ciebie:

 1. Metoda - udowodniona i ugruntowana klinicznie, która pozwoliła tysiącom ludzi w Wielkiej Brytanii i Irlandii rzucić palenie na stałe.
 2. umiejętność hipnoterapeuty (tj. moje umiejętności), zrozumienie i umiejętność porozumiewania się - ja z powodzeniem utrzymuję się z mojej pracy i otrzymuję pozytywne opinie.

  i

 3. Twoja decyzja, akceptacja i gotowość do zmiany. To jest coś, nad czym nie mam żadnej kontroli i nie mogę tego zagwarantować.

Pyt. Jaki jest koszt sesji rzucania palenia i w jaki sposób mogę za nią zapłacić?

Odp. Pojedyncza sesja rzucania palenia to inwestycja w wysokości 800 złotych.

W przypadku tej sesji jedyna możliwość zapłaty to płatność gotówką.

Cena odzwierciedla ilość czasu, pracy, doświadczenia, praktyki i wysiłku jaki włożyłem aby stać się profesjonalnym, skutecznym i kompetentnym hipnoterapeutą w zakresie rzucania palenia.

Jest to również dość znaczna ilość pieniędzy, że tylko ci, którzy naprawdę chcą rzucić palenie na całe życie rozważą ich zapłacenie, aby osiągnąć swój cel.

Mam dużo pracy w mej poradni terapeutycznej i cieszę się skutecznością tej metody na poziomie 93%. W wielu przypadkach koszt sesji odstrasza tych, którzy "próbują", "mają nadzieję", "życzą sobie", "dają czemuś szansę" pracować.

To przyciąga tych, którzy podjęli stanowczą decyzję, aby rzucić palenie i są przygotowani do zrobienia tego, co jest konieczne dla nich aby rzucić palenie, w tym wydając swoje ciężko zarobione pieniądze na osiągnięcie swoich celów.

Jednocześnie sprawdź jak niewielka to kwota, po prostu weź kalkulator i szybko policz, dzieląc kwotę za sesję przez cenę paczki papierosów. Zauważ jak szybko inwestycja się zwróci i zacznie przynosić zyski w Twoim portfelu. Kwota ta odzwierciedla średni, miesięczny wydatek na papierosy mojego statystycznego klienta.

Pyt. Dlaczego Twój wskaźnik skuteczności jest O WIELE WYŻSZY niż w większości innych terapeutów?

Odp. Wiele powodów jest istotnych:

Pomagam ludziom rzucać palenie od długiego czasu, zrobiłem roczną specjalizację (w Wielkiej Brytanii) właśnie w dziedzinie rzucania palenia.

Rozumiem wymóg, jakim jest zmiana Twoich przekonań związanych z paleniem, a nie tylko dawanie Ci sugestii rzucenia palenia. Jeśli nie zrozumiesz, w jaki sposób i dlaczego stałeś się osobą niepalącą jest mało prawdopodobne, aby pozostać jedną z nich.

Całkowicie zmienisz perspektywę w trakcie sesji na taką do bycia osobą niepalącą, a przez to uzyskasz znacznie lepsze wyniki.

Przede wszystkim... Nie podchodzę do rzucania palenia z tego samego punktu widzenia jak "normalni" hipnoterapeuci. Rozumiem, co kryje się za chęcią do palenia i dlatego jestem w stanie lepiej pomóc stać się osobą niepalącą.

Pyt: Co się stanie, jeśli rzucę palenie, ale zacznę ponownie palić za pół roku?

Odp. Osoba niepaląca nigdy nie pali, nie ma doświadczenia życiowego, które mogłoby spowodować palenie i nigdy nie potrzebuje papierosa.

Pytanie zakłada, że będziesz eks-palaczem, który podobnie jak w przypadku byłego skazańca może być recydywistą w pewnym momencie. Nie staniesz się eks-palaczem, z tą metodą stajesz się osobą niepalącą, więc kwestia ponownego palenia nie powstaje.

Pyt: Czy każdy palacz nadaje się do tej terapii?

Odp. Tak, chyba, że ​​w przeszłości masz historie związane z psychozą.

Pytanie: Czy będę potrzebował gum do żucia, plastrów nikotynowych, placebo, czy czegokolwiek innego, aby mi pomóc?

Odp. Nie, Nic. Wskazane jest aby po sesji wypijać trochę więcej wody przez jakiś czas. Organizm będzie się sukcesywnie oczyszczał z toksyn wprowadzonych podczas palenia, a woda będzie wspierała ten proces.

Pyt: Byłem wcześniej u innego hipnoterapeuty i to nie pomogło - czy warto mimo to przyjść do Pana?

Odp. Tak, technika jakiej używam jest CAŁKOWICIE INNA od większości tych stosowanych przez innych terapeutów. Jest to metoda, która była stosowana, sprawdzona i usprawniana przez lata, mając już na swoim koncie tysiące osób, którym pomogła rzucić palenie na całe życie.

Studiowałem wiele metod i podejść, zanim zdecydowałem się na tę jedną, więc znam inne rodzaje terapii / metod stosowanych przez innych terapeutów. Ta jest o wiele lepsza i konsekwentnie skuteczniejsza. Z tego co wiem od Roba Kelly to jestem jedyną osobą, która do niej dotarła i ją stosuje w Polsce.

Pyt. Dlaczego lepiej jest zapłacić gotówką za sesję rzucania palenia?

Odp. Częściowo powodem aby rzucić palenie przychodząc do mnie jest, że będziesz mieć konkretny, namacalny powód, aby rzucić palenie. Duży nacisk kładzie się na to, co jest namacalne, a nie nienamacalne. Przelew, czy przesunięcie kartą kredytową, nie jest zbyt namacalne i może mieć wpływ na mniejsze zaangażowanie. Gotówka jest namacalna, jest bardziej prawdziwa... a to pomaga skupić uwagę.

Pyt. Czy muszę wnieść jakiś wysiłek, aktywność, zaangażowanie?

Odp. Tak, musisz. Musisz zaangażować się w rozmowę, myślenie o tym co mówię, zwracać uwagę na proces. Musisz być tutaj z własnej woli. Nie mam magicznej różdżki, nie mogę Cię kontrolować i nie możesz biernie osiągnąć skutecznej zmiany. Aby dokonać zmiany musisz zdecydować się stać osobą niepalącą i pozwolić sobie myśleć inaczej o paleniu. Jest to łatwe i przyjemne oraz wymaga Twojego zaangażowania.

Pomyśl o czymś takim - czy byłbyś naprawdę szczęśliwy, jeśli ktoś mógłby zmienić Twój jakikolwiek nawyk bez Twojej zgody i zaangażowania? To byłoby niedozwolone i przerażające. Zatem nie, nie mogę ci pomóc bez Twojego zaangażowania.

Mogę pomóc Ci stać się permanentnie osobą niepalącą na całe życie, ale tylko z Twoim wkupieniem się.

Kilka rzeczy do rozważenia:

Dlaczego palenie jest tak niebezpieczne? W każdym papierosie można znaleźć koktajl 4000 substancji chemicznych. Niektóre z głównych substancji chemicznych to:

 • Amoniak - używany też do czyszczenia toalet
 • Aceton - wykorzystywany w zmywaczach do paznokci
 • Kadm - silnie trujący metal stosowany w bateriach
 • Chlorek winylu - używany do PVC
 • Naftalina - znajdowana w kulkach na mole
 • Tlenek węgla - trujący gaz
 • Smoła - lepka substancja chemiczna (przez papierosy głównie odkładana w płucach)
 • Nikotyna - uważa się ją za szybko działający i uzależniający narkotyk.
 • Cyjanek - trujący gaz.
 • Formaldehyd - substancja konserwująca
 • Arszenik - trucizna.

Fizyczne korzyści z rzucenia palenia:

Czas od rzucenia paleniaKorzyści
20 minut Ciśnienie krwi i puls powraca do normalnego poziomu. Poprawia się krążenie, zwłaszcza rąk i stóp.
8 godzin Poziom tlenu w Twojej krwi wzrasta do normalnego poziomu. Szanse na atak serca zaczynają spadać.
24 godziny Tlenek węgla opuszcza ciało. Płuca zaczynają oczyszczać się ze śluzu i zanieczyszczeń.
48 godzin Nikotyna nie występuje w organizmie. Poprawia się zmysł smaku i zapachu.
72 godziny Oddychanie staje się łatwiejsze. Poziom energii wzrasta.
2-12 tygodni Cyrkulacja poprawia się w całym ciele. Spacery i ćwiczenia stają się łatwiejsze.
3-9 miesięcy Poprawie ulegają problemy z oddychaniem, kaszel, duszność i świszczący oddech. Wydajność płuc wzrasta o 5-10%.
5 lat Ryzyko zawału serca spada o połowę w porównaniu do palacza.
10 lat O połowę spada ryzyko raka płuc w porównaniu do palacza. Ryzyko zawału serca spada do około takiego samego poziomu jak u osoby, która nigdy nie paliła.

Oczywiście korzyści psychologiczne, mówią same za siebie. Stając się osobą niepalącą, większość klientów czuje ogromne poczucie spełnienia, triumf nad czymś, co wcześniej uznawali za trudne. Wiele osób czuje się wzmocnione, ze wspaniałym poczuciem kontroli osobistej. Kiedy Ci się to uda, wyobraź sobie inne rzeczy, które wcześniej uważałeś za trudne, które tylko czekają, aby je osiągnąć...

Czy jest to terapia dla Ciebie?

 1. Chcesz być osobą niepalącą dla samej siebie?
 2. Czy jesteś zdecydowany do zainwestowania czasu i pieniędzy potrzebnych do osiągnięcia tego, co chcesz?
 3. Czy jesteś w stanie zaakceptować, że możesz wygodnie i łatwo być osobą niepalącą?
 4. Myślę, że odpowiedź brzmi "tak", inaczej nie czytałbyś tej sekcji!

Rezerwacja

Aby rozpocząć podróż do życia jako osoba niepaląca, po prostu zadzwoń lub wypełnij poniższy formularz kontaktowy i zarezerwuj termin sesji już teraz.

top - mindclinic

Zmniejszanie stresu z wykorzystaniem hipnozy

Czy to brzmi znajomo?

 • Budzisz się o 6 rano, aby ubrać i przygotować wszystkie dzieci do wyjścia, spakować lunch, a następnie załadować wszystkich do samochodu. Zapinasz pasy bezpieczeństwa, podrzucasz swego 8 latka do szkoły, a mniejszego do przedszkola.
 • Utykasz w korku i spóźniasz się do pracy. Wysłuchując od szefa, otrzymujesz telefon aby się dowiedzieć, że Twoje dziecko jest chore i musi zostać odebrane ze szkoły.
 • A co gdybyś mógł poradzić sobie ze wszystkimi, codziennymi stresami z łatwością?
 • Zainteresowany? ... Czytaj dalej...

Ewolucyjna przyczyna stresu i to jak hipnoza oraz szkolenie umysłu może pomóc

Reakcja stresowa jest związana z zakorzenionymi i natychmiastowymi reakcjami nad którymi nie mamy kontroli, a które były pierwotnie stworzone by być korzystne. Są to:

 • Tętno i ciśnienie krwi podnosi się by zwiększyć przepływ krwi do mózgu, w celu usprawnienia procesu podejmowania decyzji.
 • Poziom cukru we krwi wzrasta, dając więcej paliwa na tworzenie energii (do ucieczki lub walki) w wyniku rozpadu glikogenu, tłuszczów i białek.
 • Krew jest przerzucana z jelit, gdzie nie jest niezbędnie potrzebna do celów trawienia, do dużych mięśni rąk i nóg, aby zapewnić większą siłę w walce lub większą prędkość w przypadku ucieczki.
 • Krzepnięcie zachodzi szybciej, aby zapobiec utracie krwi z ran lub krwotokowi wewnętrznemu.

Te i mnóstwo innych natychmiastowych, automatycznych reakcji zostały dopracowane przez długi czas ewolucji człowieka jako środki ratujące życie, dla ułatwienia zdolności prymitywnego człowieka do radzenia sobie z wyzwaniami fizycznymi.

Wpływ przewlekłego stresu w dzisiejszych czasach...

Jesteś więcej niż świadomy, jak odczuwa się stres, ale czy wiesz, jak przewlekły stres może być zdumiewająco destrukcyjny dla zdrowia?

Według badań w Narodowym Instytucie Zdrowia około 90% wszystkich chorób - psychicznych i fizycznych - są spowodowane lub spotęgowane przez stres.

Współcześnie stres wydaje się być bardziej powszechny, trwały i podstępny, ponieważ wynika przede wszystkim z psychologicznych, a nie fizycznych zagrożeń.

Natura stresu dla współczesnego człowieka nie wynika ze sporadycznej konfrontacji ze zwierzęciem lub wrogim wojownikiem, lecz żywi się emocjonalnymi zagrożeniami, takimi jak utknięcie w korku, użeranie się z klientami, współpracownikami i członkami rodziny, które często pojawiają się kilka razy w ciągu dnia.

Niestety, nasz organizm nadal reaguje wg tej samej archaicznej zasady walki lub ucieczki, która jest obecnie potencjalnie szkodliwa i śmiercionośna. Wielokrotnie wywoływany stres przyczynia się do nadciśnienia, udarów, chorób serca, cukrzycy, wrzodów żołądka, bólu w okolicach szyi i dolnej części pleców i innych "chorób cywilizacyjnych".

Dr Hans Seyle, pionier w badaniu stresu, definiuje stres jako psycho-fizjologiczne tj. umysłowo-cielesne zdarzenie, które ma miejsce, gdy nasz system jest przytłoczony przez doświadczenia typu: fizycznego, psychicznego i emocjonalnego.

Stres nie jest czymś "tam". Stres jest zjawiskiem, które jest całkowicie wewnętrzne - to jest po prostu reakcja umysłu i ciała na zdarzenia. Bazuje na sposobie w jaki spostrzegamy i interpretujemy wydarzenia.

Jak nasz organizm reaguje na stres?

Kortyzol jest głównym winowajcą, jeśli chodzi o dolegliwości związane ze stresem. Kortyzol, adrenalina i noradrenalina, inaczej znane jako hormony stresu są natychmiast produkowane przez nadnercza.

Problemem jest to, że na co dzień, nie zagrażające życiu zdarzenia mogą wywołać pełnowymiarową reakcję na stres. Dla większości codziennych sytuacji odpowiedź "walcz lub uciekaj" nie jest konieczna.

Z biegiem czasu, ciągła reakcja na stres, pozostawia nas nieustannie z przewlekłym i nadmiernym poziomem kortyzolu. Powoduje to, że wysokie ciśnienie krwi, bezsenność, niepokój, depresja, frustracja, gniew, napięcie, obniża odporność i zwiększa ryzyko chorób serca, cukrzycy i wrzodów żołądka. Najnowsze badania odkrywają, że kortyzol może nawet spowodować zwiększenie obwodu talii.

Stres jest wewnętrzną pracą oraz jak hipnoterapia i/lub szkolenie umysłu rozwiązuje ten problem.

Wszyscy znamy ludzi, którzy rozwijają się w pewnych okolicznościach, które mogłyby popchnąć kogoś innego do skrajnego stresu. Dla osoby, która kocha wystąpienia publiczne, mówić przed grupą jest przyjemnym zajęciem. Dla osoby, która obawia się oceniania przez innych (fobia społeczna), dokładnie to samo wydarzenie, spowoduje wysoki stopień stresu i wszelkie szkody, które on powoduje.

Niektórzy rodzice są cudownie spokojni i zadowoleni z bardzo hałaśliwych, entuzjastycznych dzieci. Ale są inni rodzice, którzy znajdują to jako sytuację stresująca.

Innymi słowy, stres jest czynnikiem wewnętrznym.

Tak więc powstaje pytanie, jeśli stres nie jest powodowany przez wydarzenia zewnętrzne, ale jako nasza odpowiedź na wydarzenia zewnętrzne, jak możemy ponownie wyzerować nasze wewnętrzne pokrętło stresu tak, że mamy wewnątrz siebie zaradność do radzenia sobie z codziennym stresem, bez przechodzenia w stan alarmu?

Dlaczego, dwie osoby, które mają do czynienia z dokładnie tym samym wydarzeniem, mają dwa całkowicie odrębne doświadczenia?

Odpowiedź jest taka, że jedna osoba nie jest wypychana za krawędź przez doświadczenie, ale jest przez nie stymulowana. Podczas gdy druga osoba uzna je za stresujące.

To co się dzieje to, że dwie osoby, nie zaczynają z tego samego wyjściowego poziomu podświadomego stresu. Więc ilość stresu, wewnętrzna do tej szczególnej sytuacji, pozostawia pierwszą osobą nadal w komfortowym stanie, podczas gdy dla drugiej osoby wysyłany jest stan alarmu.

To co określa poziom występowania stresu jest wprost proporcjonalne do ilości stłumionych emocji powstałych w okresie dorastania i innych trudności w życiu wraz ze swoimi codziennymi stylami myślenia. To będzie różne i indywidualne dla każdej osoby.

Tak więc, istnieją techniki, takie jak ćwiczenia, działania twórcze, relaks, zioła etc, które są skuteczne w pomaganiu radzenia sobie ze stresem, które znasz. To tak naprawdę podświadomy stres, który jest obecnie poza świadomością, jest przyczyną problemu.

Teraz, kiedy jesteś dorosły, z zaradnością osoby dorosłej, jeśli jedynymi rzeczami, z którymi miałbyś do czynienia były codzienne stresy, czułbyś się dobrze w swojej strefie komfortu i nie prowadziłoby to do alarmu.

Problemem jest to, że te znane stresy zostały dodane do pozostałych podświadomych stresów i to jest to co sprawia, że jest ich zbyt wiele by sobie z nimi poradzić co w następstwie bije na alarm.

Przy użyciu hipnoanalizy i/lub szkolenia umysłu, podświadomy stres jest uwalniany z Twojego systemu, powodując obniżenie Twojego poziomu występowania stresu, w wyniku czego masz większą łatwość zarządzać codziennym doświadczeniem.

Nadmiernego stresu można się pozbyć!

Dlaczego szkolenie umysłu jest tak skuteczne w pozbywaniu się stresu?

To jaki poziom stresu występuje u Ciebie jest spowodowane przez wewnętrzne odpowiedzi na sytuację. Techniki, które nauczą Cię zaradnych sposobów postrzegania i reagowania będą dobrze Ci służyć w radzeniu sobie ze stresem.
Trening umysłu pokaże Ci, jak budować wewnętrzne zasoby i da Ci poczucie władzy i kontroli. To buduje poczucie Twojej własnej wartości i pomaga zmniejszyć lęk społeczny redukując stres.

Dlaczego hipnoanaliza jest tak skuteczna w radzeniu sobie ze stresem?

Przyczyny nadmiernego stresu są zazwyczaj tworzone w umyśle człowieka w dzieciństwie (choć objawy mogą nie ujawniać się przez wiele lat). Reakcje stresowe są spowodowane u cierpiącego poprzez stłumione silne emocje. Jednym ze sposobów, aby rozwiązać problem podświadomego stresu, jest uwolnienie stłumionych emocji, które go powodują.

Te stłumione emocje zapisywane są w podświadomości osób, tak że poszkodowany nie jest ich świadomy. W naszej młodości (mając tylko zaradność dziecka) blokowanie emocji to najlepszy plan działania gdy ma się do czynienia z trudnymi, silnymi emocjami. Zawiaduje tym nasz podświadomy umysł, przez co nie jesteśmy przytłoczeni emocjami i możemy dalej dorastać.

Jednak teraz, gdy jesteś dorosłą osobą i masz zaradność dorosłego to możesz łatwo zmierzyć się i rozwiązać te emocje, które były zbyt duże dla dziecka. Twoja podświadomość chce, aby to zrobić i zrobi wszystko, co w jej mocy, aby zachęcić Cię do rozwiązania konfliktu wewnętrznego - tego co daje objawy stresu. To tak jakby, objaw był sygnałem informującym, że jest coś w Tobie gotowe do rozwiązania. Większość innych rodzajów terapii, nie może uzyskać dostępu do tych "stłumionych" emocji i doświadczeń, a hipnoanaliza daje taką możliwość.

Proces hipnoanalizy wymaga zaufania i relacji tworzonych między terapeutą i klientem. Podczas sesji, powoli i bez wysiłku powiązujemy myśli i wspomnienia cofając się w czasie (przy użyciu procesu "wolnej asocjacji"), aż dochodzimy do stłumionych emocji. Gdy uwolnimy te emocje, nadmierny niepokój zostaje rozwiązany na zawsze.

top - mindclinic

Hipnoterapia dla radzenia sobie z wagą i postrzeganiem ciała

 • Chcesz spojrzeć w lustro i pokochać swoje odbicie?
 • Czy skończyłeś właśnie, skazując siebie i swoje ciało do życia z negatywnymi sugestiami, ciężarem tłuszczu lub potencjału złego stanu zdrowia?
 • Wyobraź sobie rozwiązanie swoich problemów z ciałem na dobre!
 • Zainteresowany? Czytaj dalej...

Przyczyna problemów z nadwagą i użycie hipnozy w terapii utraty masy ciała, zwiększenia masy ciała i negatywnego postrzegania ciała.

Zazwyczaj bardzo mało osób zmagających się z kwestiami wagi ciała nie wie o dietach, kaloriach i ćwiczeniach. Jeśli zainteresowałeś się hipnoterapią dla kontroli wagi ciała to prawdopodobnie zmagałeś się z efektem jo-jo od lat i przerabiałeś już wszystkie diety, sztuczki i plany treningowe.

One działają - tak długo, jeśli trzymać się planu - jeść mniej i ćwiczyć więcej zawsze będzie powodować utratę wagi. Problemem jest to, że żaden z adresów dla planów nie kieruje do wewnątrz osoby, co powoduje, że się przejadają lub niedojadają, zajmują się symptomami (wagą), a nie przyczynami.

Najważniejsze, napisane na dole, małym drukiem, jest to, że jeśli potrafiłbyś stale podążać za zasadami dowolnego, rozsądnego planu odżywiania miałbyś już teraz wykonany plan.

Tak więc nadszedł czas, aby zająć się przyczyną - to emocje, które kierują Twoim zachowaniami związanymi z jedzeniem. Powodem, dlaczego reagujesz na stres (czy dobry stres jak uroczystości lub negatywny stres jak nuda, smutek etc) przez "karmienie tego uczucia", jest to wyuczoną reakcją i za pomocą hipnoterapii lub szkoleniem umysłu ta reakcja zostaje oduczona.

Kiedy nauczysz się szanować siebie oraz swoje ciało i gdy zaczniesz szanować jedzenie, widzieć wyraźnie po co ono jest (pożywienie abyś był zdrowy), zaczniesz normalizować swoją wagę bez wysiłku.

Negatywne spostrzeganie ciała

Kto z nas, zwłaszcza jeśli jesteś kobietą, może powiedzieć szczerze, że kochamy wygląd naszego ciała? Media, uwarunkowania społeczne i wszystkie billboardy bombardują nas jednym prostym komunikatem - Twoje ciało nie jest wystarczająco dobre. Robią to, aby nam coś sprzedać. To nie jest w interesie przemysłu dietetycznego, branży modowej czy magazynów, aby powiedzieć nam, że wyglądamy świetnie tak jak wyglądamy - to nie wyczyści ich magazynów z towaru.

Nic dziwnego więc, że niektóre z tych sugestii, dostaną się do naszych programów wewnętrznych, a większość z nas będzie mieć niewielkie kompleksy jeśli chodzi o nasze ciało, ale jest mało prawdopodobne, aby spowodowało to jakiś poważny problem. Zacznie powodować znaczny problem, gdy te wiadomości są dodawane do już chwiejnym fundamentów nierozwiązanego, podświadomego stresu i złego programu, niszcząc naszą pewność siebie i zwiększając nasz niepokój.

Kiedy te kompleksy staną się stałą i nigdy nie kończącą się śpiewką w naszych głowach, o tym co się dzieje z nami złego i jak brzydcy jesteśmy, wtedy nadchodzi czas by się tym zająć. Jest jedna osoba, dla której naprawdę powinieneś zrobić wszystko, co w twojej mocy, aby mieć ją po swojej stronie - i tą osobą jesteś Ty!

Kiedy tylko naprawisz pęknięcia w fundamentach swojej samooceny i postrzeganiu ciała, odczujesz to jako bardzo uwalniające. Wystarczy, że wyobrazisz sobie siebie, jak skupiasz energię, którą tracisz na mówienie sobie jak jesteś niewystarczająco dobry, na tym kim tak naprawdę chciałbyś "być", "robić" lub "mieć".

Dlaczego szkolenie umysłu jest tak skuteczne w terapii problemów z wagą ciała i postrzeganiem ciała?

Większość ludzi, którzy mają nadwagę, wierzą, że są bezsilni jeśli chodzi o jedzenie, niezdolni do utrzymania pewnej wagi z ich stylem życia i niezdolni do radzenia sobie z innymi emocjami (takimi jak frustracja, nuda, smutek).

Budowanie wewnętrznego poczucia siły i kontroli, zyskanie poczucia własnej wartości oraz opanowanie technik do radzenia sobie z emocjami i życiowymi stresami w zdrowy sposób są sposobami szkolenia umysłu do dostarczenia rozwiązania rzeczywistego problemu z przejadaniem się.

Dlaczego hipnoanaliza jest tak skuteczna w terapii problemów z wagą ciała i postrzeganiem ciała?

Ogólnie mówiąc, niedojadanie lub przejadanie się jest objawem powierzchniowym, techniką zaradczą, aby poradzić sobie z emocjami. Mogą to być emocje i uczucie nudy, nieszczęścia, niski poziom pewności siebie itp. Innymi słowy jakaś forma "stresu" napędza zachowania związane z jedzeniem.

Kiedy hipnoanaliza uwalnia wbudowany w umyśle podświadomy stres, daje to doskonały wpływ na wyniki związane z Twoimi nawykami żywieniowymi i spostrzeganiem siebie.

Podstawowym problemem jest poziom wbudowanego stresu przechowywany w umyśle podświadomym. Jedzenie jako reakcja jest strategią, która jest spowodowana stłumionymi emocjami u cierpiącego. Jedynym sposobem, aby rozwiązać problem nawyków żywieniowych, jest uwolnienie stłumionych emocji, które go powodują.

Te stłumione emocje zapisywane są w podświadomości osób, tak że poszkodowany nie jest ich świadomy. W naszej młodości (mając tylko zaradnością dziecka) blokowanie emocji to najlepszy plan działania gdy ma się do czynienia z trudnymi, silnymi emocjami. Zawiaduje tym nasz podświadomy umysł, przez co nie jesteśmy przytłoczeni emocjami i możemy dalej dorastać.

Jednak teraz, gdy jesteś dorosłą osobą i masz zaradności dorosłego i możesz łatwo zmierzyć się i rozwiązać te emocje, które były zbyt duże dla dziecka. Twoja podświadomość chce, aby to zrobić i zrobi wszystko, co w jej mocy, aby zachęcić Cię do rozwiązania konfliktu wewnętrznego - tego co daje objawy stresu. To tak jakby, objaw był sygnałem informującym, że jest coś w Tobie gotowe do rozwiązania. Większość innych rodzajów terapii, nie może uzyskać dostępu do tych "stłumionych" emocji i doświadczeń, a hipnoanaliza daje taką możliwość.

Proces hipnoanalizy wymaga zaufania i relacji tworzonych między terapeutą i klientem. Podczas sesji, powoli i bez wysiłku powiązujemy myśli i wspomnienia cofając się w czasie (przy użyciu procesu "wolnej asocjacji"), aż dochodzimy do stłumionych emocji. Gdy uwolnimy te emocje, nadmierne emocje zostają rozwiązane na zawsze.

top - mindclinic

Inne problemy, które możemy rozwiązać w mindclinic

Wykorzystanie hipnozy, hipnoterapii, hipnoanalizy, szkolenia umysłu może pomóc w wielu problemach

Na tej stronie znajdziesz listę objawów poddawanych terapii z wykorzystaniem hipnoterapii i szkolenia umysłu, w tym różne nazwy dla tego samego objawu co pomoże Ci w wyszukiwaniu.

Hipnoterapia może pomóc z reguły w każdym problemie, który masz trudność sam rozwiązać, takie jak myśli, postawy i działania, których chcesz się pozbyć lub nabyć i ulga w jakiejkolwiek formie od emocjonalnego i fizycznego cierpienia.

Poniżej znajdą Państwo listę objawów, jak również listę celów rozwoju osobistego, w których hipnoterapia może pomóc. Jeśli Twój objaw nie jest zapisany na tych listach, skontaktuj się z nami, aby dokładnie sprawdzić, ponieważ ta lista nie jest wyczerpująca.

Klasyfikacja problemów, w których może pomóc hipnoza, hipnoterapia i szkolenie umysłu

Być może największą bitwą z jaką mamy do czynienia w życiu jest ta do stoczenia z samym sobą. Pozornie stała walka z naszymi wewnętrznymi gremlinami, które mówią nam, że jesteśmy zbyt mali, zbyt słabi, to jest zbyt przerażające, że nie jesteśmy wystarczająco dobrzy i że jest coś strasznie złego z nami i w świecie, w którym żyjemy.

Ta bitwa może być wygrana! Będziemy pracować razem, aby stworzyć świat możliwości i okazji dla Ciebie... życie ponad ograniczenia strachu i zwątpienia.

Ogólnie rzecz biorąc, prawie wszystkie nasze problemy wynikają z nierozwiązanych przeżyć emocjonalnych i ograniczających przekonań (nieodpowiednia dieta i czynniki środowiskowe oczywiście także odgrywają rolę i mogą pogorszyć problem - ale w większości są to nierozwiązane emocjonalne doświadczenia i ograniczenia, które powodują nasze objawy).

Stłumiona emocja zawsze stara się uwolnić i tak długo, jak jest stłumiona wewnątrz (bez naszej świadomej wiedzy o niej) będzie podejmowała próbę zrobienia tego w jej sposób z wnętrza naszego systemu, dając podstawę do różnych objawów.

Niezależnie od przyczyny naszej stłumionej emocji i ograniczających przekonań naprawdę mamy tylko trzy rodzaje "objawów" / problemów:

 1. Lęki i fobie. Możemy rozwijać strach na prawie wszystko i mamy wspaniałe nazwy dla wszystkich rodzajów fobii. Ale bez względu na to, na którą z nich (lub wiele) cierpisz, jest tylko emocją w Twoim systemie, która próbuje uwolnić to co jest przyczyną problemu. Wraz z tym, jak myślisz o tym i jak jest to powiązane do obiektu / sytuacji, której się boisz. Gdy emocje znikną z systemu, a przekonania zostaną zakwestionowane, tak też stanie się z Twoim lękiem / fobią.
  Lęk czy fobia może być często motorem innych problemów behawioralnych: na przykład można palić tylko wtedy, gdy czuje się społeczny niepokój, można się przejadać tylko w obliczu trudnych decyzji, których boisz się podjąć, możesz upijać się tylko kiedy boisz się spotkania kogoś, możesz tylko jąkać się lub rumienić, gdy boisz się być ocenionym, możesz czuć się bezsilny, gdy pojawia się groźba zwolnienia z pracy itp.
 2. Problemy fizyczne. Wiele fizycznych dolegliwości ma swoje przyczyny w nierozwiązanych przeżyciach emocjonalnych, np: pokrzywka, podrażnienie skóry, niewydolność nerek i wątroby, problemy z sercem, rumienienie się, ataki paniki, nadwaga. W rzeczywistości jest bardzo prawdopodobne, że istnieje emocjonalny składnik/czynnik przyczyniający się do co najmniej części wszystkich warunków fizycznych.
 3. Identyfikacja. Ma miejsce wtedy gdy możesz podjąć pracę w określonej grupie osób lub jako wolontariusz w jakiejś organizacji charytatywnej, aby przepracować własne, nierozwiązane problemy emocjonalne. To działa tak, że jeśli pomożesz komuś innemu to jednocześnie, niezamierzenie pomożesz sobie. Staje się problemem, gdy jesteś zmuszany do tego aby pomagać lub poświęcać wiele swojego życia aby pomagać, zamiast mógłby to być Twój świadomy wybór aby to robić.

Możemy więc manifestować różne objawy (patrz poniżej), z których każdemu można zaradzić za pomocą hipnoterapii, ponieważ WSZYSTKIE mają taką samą przyczynę - nierozwiązane, stłumione emocje i ograniczające przekonania.

Objawy:

 • obrzucanie obelgami
 • Trądzik (vulgaris)
 • Trądzik (trądzik różowaty)
 • Uzależnienia
 • Agresja / Agresywne zachowanie
 • Alkoholizm (Uzależnienia)
 • Alienacja
 • Alergie
 • Znieczulica
 • Złość
 • Jadłowstręt psychiczny
 • Lęk
 • Brak asertywność
 • Zapalenie stawów - kontrola bólu
 • Astma
 • Zły humor / Gniew
 • Moczenie nocne
 • Niepohamowany apetyt
 • Problemy z pęcherzem
 • Ciśnienie krwi (wysokie i niskie)
 • Rumienienie się
 • Bruksizm (zgrzytanie zębami)
 • Bulimia
 • Rak
 • Chemioterapia
 • Poród ("Hypnobirthing")
 • Uraz z dzieciństwa
 • Problemy z dziećmi
 • Klaustrofobia
 • Bóle głowy
 • Kompulsje
 • Fobia
 • Koncentracja, brak
 • Kwestie zaufania
 • Zamieszanie
 • Radzenie sobie z utratą włosów / łysienie
 • Problemy z kreatywnością
 • Podejmowanie decyzji, niezdolność
 • Dentalfobia
 • Depresja
 • Dermatologia / choroby skóry / anti-aging
 • Destrukcyjne wzorce (relacja, zachowanie, decyzje)
 • problemy z dyscypliną
 • Rozwód - trauma
 • Wątpliwości
 • Dystonia / skurcze mięśni
 • Picie alkoholu (Uzależnienia)
 • Narkomania
 • Zaburzenia jedzenia
 • Wyprysk
 • Pęcherzowe oddzielanie się naskórka
 • Nerwy związane z egzaminami
 • Niepokój, niewydolność (Strach przed porażką)
 • Kwestie rodzinne
 • Zmęczenie
 • Strach przed zarazkami
 • Strach przed mostami
 • Strach dentystów lub leczenia stomatologicznego
 • Lęk przed porażką (Brak lęku)
 • Strach przed lataniem
 • Strach jest chory / wymioty
 • Lęk wysokości
 • Strach przed igłami
 • Strach przed wystąpieniami publicznymi
 • Strach przed pająkami
 • Obawa przed podróżowaniem
 • Strach przed ... i tak dalej. (istnieją setki fobii)
 • Uczucie - emocjonalnie niestabilna
 • Poczucie alienacji
 • Fetysz
 • "Oziębłość", problemy seksualne
 • Żal
 • Poczucie winy
 • Wypadanie włosów
 • Ciągnięcie za włosy (niechciane nawyki)
 • Bóle głowy (napięciowe bóle głowy, migreny, bóle głowy klastra)
 • Nadciśnienie tętnicze / Nadciśnienie
 • Hypno-rodzenia
 • niecierpliwość
 • impotencja
 • Niezdolność do cieszyć się seksem
 • zahamowań
 • Niemożność "być sobą"
 • Bezczynność / brak motywacji
 • Niepłodność męska i żeńska
 • Bezsenność
 • Problemy intymne
 • Natrętne myśli / niechciane myśli i/lub obrazy
 • Drażliwość
 • Zespół jelita drażliwego (IBS)
 • Brak zaufania
 • Brak dyscypliny
 • Poprawa pamięci
 • Odzyskiwanie pamięci
 • Migrena
 • Brak kreatywności
 • Brak motywacji
 • Skurcze mięśni / dystonia
 • Chorobliwe myśli / niechciane myśli
 • Obgryzanie paznokci
 • Negatywność
 • Negatywny obraz siebie
 • Negatywne opinie o sobie
 • Nerwowość
 • Tiki nerwowe
 • Koszmary
 • Nastrojowość
 • Motywacja
 • MS (stwardnienie rozsiane)
 • Obsesje
 • Zaburzenia obsesyjno-kompulsywne (OCD)
 • Operacje
 • Wybujała wyobraźnia
 • Przejadanie się
 • Ból
 • Bolesne doświadczenia / bolesne wspomnienia
 • Ataki paniki
 • Paranoja
 • Wydajność (seksualna, sportowa, związana z pracą)
 • Wystąopienia - niepokój (przemówienia, seksualne, sport, przesłuchania itp)
 • Fobie
 • Niechciane nawyki
 • Ciąża
 • Przedwczesny wytrysk
 • Zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS)
 • Zwlekanie
 • Problemy skórne / łuszczyca
 • Problemy w związku
 • Niezdolność do relaksu
 • Zespół niespokojnych nóg
 • Brak samokontroli
 • Brak poczucia własnej wartości
 • Rwa kulszowa - kontrola bólu
 • Szukanie oświecenia (rozwój duchowy)
 • Zwątpienia
 • Problemy seksualne
 • Nieśmiałość
 • Problemy skórne
 • Odchudzanie
 • Zaprzestanie palenia
 • Chrapanie
 • Niepokój społeczny
 • Umiejętności społeczne, brak
 • Duchowy wzrost
 • Sport i poprawa wydajności sportowej
 • Jąkanie
 • Stres
 • Napięcie
 • Bóle głowy
 • Ssanie kciuka
 • Szumy uszne / dzwonienie
 • Trauma / bolesne doświadczenia i wspomnienia
 • Zachowania niepożądane
 • Niechciane wspomnienia
 • Niechciane myśli lub obrazy
 • Zawroty głowy (lęk wysokości)
 • Brodawki
 • Utrata masy ciała
 • blokada pisarzy

Rozwój osobisty

 • Uzyskać pozytywne nastawienie
 • Stać się lepszym rodzicem
 • Zacząć pozytywnie myśleć
 • Rozwijać swoje poczucie humoru
 • Odkryj swój potencjał
 • Zdrowiej się odżywiać
 • Ponownie odkryć swoje wewnętrzne dziecko
 • Zwiększyć swoją pewność siebie
 • Zwiększ swoją cierpliwość
 • Zwiększ swoją produktywność
 • Popraw wyniki sportowe
 • Odkryj relaks

Przeciwwskazania

Jeśli cierpisz na padaczkę, schizofrenię lub depresję kliniczną, należy skonsultować się z lekarzem przed skorzystaniem z pomocy hipnoterapeuty.

Czy ta terapia/podejście jest dla Ciebie?

 • Czy jesteś otwarty i gotowy na zmiany?
 • Czy jesteś zdecydowany do inwestowania czasu i środków potrzebnych do osiągnięcia tego, co chcesz?
 • Czy jesteś w stanie zaakceptować, że możesz się zmienić?
 • Czy jesteś gotów, z pomocą i wsparciem, skonfrontować się z czymkolwiek co Cię powstrzymuje?

Myślę, że odpowiedź brzmi TAK albo nie czytałbyś tego rozdziału!

Jeśli zastanawiasz się, czy umówić się na spotkanie teraz, pozwól mi tylko zadać te proste pytania:

 • Gdy spoglądasz w przyszłość, jak chciałbyś aby wyglądał następny rok?
 • Jeśli będziesz postępował w obecny sposób czy osiągniesz to co chcesz?
 • Jak bardzo musi być źle, zanim zdecydujesz, że nadszedł czas, aby coś zmienić?
 • Czy to nie najlepszy czas teraz?

Wyobraź sobie, jakie będzie Twoje życie gdy przezwyciężysz problemy ... nie jest to warte zainwestowania Twojego czasu, energii i pieniędzy?

top - mindclinic

GDZIE I KIEDY

Lokalizacja

SKYPE
Skontaktuj się by umówić się
na konsultację poprzez skype
+48 512 43 43 00
Gdybym nie odbierał, proszę napisać
wiadomość za pomocą formularza obok.

Upr. zawodowe

Cech Naturopatów i Hipnotyzerów - mindclinic
Rozporządzenie MPiPS
(Dz. U. Nr 82 poz. 537 z 2010 r.)
Kod zawodu 323090.
Zaśw. Ministerstwa Edukacji Narodowej
nr ADZ-N 119, ADZ-N 145.
Imię *

Adres e-mail *

Treść wiadomości *


* - pola obowiązkowe© 2019 mindclinic - Wszelkie prawa zastrzeżone
Web Design: VISION 7